پای نجات یا نابودی در میان است
خوان لاپورتا معتقد است مجمع امروز باشگاه بارسلونا، مهمترین در تاریخ است. او باید برای پیش بردن پروژه‌های جاه طلبانه اش، اعتبار لازم را از اعضا به دست بیاورد.
کد خبر: ۱۰۰۲۳۰۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷ 17 October 2021

به گزارش تابناک سمنان  این مهمترین یکشنبه تاریخ بارسلوناست؟ خوان لاپورتا چنین عقیده ای دارد. او در مجمع امروز باشگاه باید امضای لازم را به منظور پروژه های بزرگش کسب کند در حالی که بارسلونا 481 میلیون یورو در یک سال گذشته ضرر اقتصادی دیده است. لاپورتا برای پروژه اسپای بارسا قصد گرفتن وام 1500 میلیون یورویی دارد و این مقدور نیست مگر با چراغ سبز اعضای باشگاه.

 

 

 

 

تیم فوتبال بارسلونا نیز امشب باید به مصاف والنسیا برود. چهارشنبه شب بارسا باید در نوکمپ از دیناموکیف در لیگ قهرمانان میزبانی کند و پس از دو شکست متوالی راهی جز پیروزی ندارد. یکشنبه هفته بعد نیز نوکپ میزبان رئال خواهد بود. بارسا نیاز حیاتی به سه پیروزی از این سه بازی دارد.

 

هفته گذشته خوان لاپورتا رئیس بارسلونا تأیید کرد که نوکمپ از سال 2022 شروع به توسعه و ساماندهی خواهد کرد و این بازسازی ها در سال 2025 یا 2026 به پایان می رسند. حدود 10 هزار صندلی و سقف جدید و سایر امکانات رفاهی برای طرفداران و بازیکنان تیم اضافه خواهد شد.

از طرف دیگر لاپورتا می گوید که بارسلونا در حال برنامه ریزی برای یافتن یک قرارداد حمایتی جهت فروش حق نام ورزشگاه برای یافتن پروژه است. ورزشگاه می تواند به "گلدمن ساکس آرنا"، محتمل ترین سرمایه گذار در پروژه بازسازی تغییر نام دهد.

 

 

 

 

گلدمن ساکس بانک سرمایه‌گذاری چند ملیتی امریکایی قبلا وام 800 میلیون یورویی برای پروژه «اسپای» بارسلونا پیشنهاد داده بود. این پیشنهاد شامل بازسازی امکانات آموزشی، استادیوم نوکمپ و مناطق اطراف آن و زمین‌های تمرین می شد. با این حال این معامله پیشنهادی که یکی از آخرین اقدامات جوزپ ماریا بارتومئو رییس سابق بارسلونا بود باید توسط جانشین او لاپورتا همچنین مجمع باشگاه تایید می شد ولی در عمل چنین اتفاقی رخ نداد و لاپورتا پروژه خود را پیشنهاد داد.

 

 

 


هزینه اصلی پروژه اسپای بارسلونا 600 میلیون یورو برآورد شده بود و بارتومئو قصد داشت آن را به‌طور مساوی بین خزانه باشگاه، سرمایه‌گذاران خارجی و فروش نام استادیوم به یک شریک تجاری تقسیم کند. با این حال نگرانی گسترده‌ای در میان اعضای باشگاه به وجود آمد که اگر یک شرکت برای کل پروژه هزینه کند، رقمی که هم‌اکنون به 815 میلیون یورو رسیده است، برای وضعیت بارسا به عنوان یک انجمن ثبت شده چه معنایی خواهد داشت؟

در حال حاضر مالکیت سهام اف‌سی بارسلونا برای هر شخص حقیقی یا حقوقی ممنوع است و بلوگرانا اصرار دارد که گلدمن با انجام این سرمایه‌گذاری، به چیزی شبیه به سهام باشگاه دست پیدا نمی‌کند.

 

 

 

 

در مجمع امروز باشگاه لاپورتا باید امضای لازم برای پیش بردن این پروژه و نیز پروژه های دیگر خود را به دست بیاورد. از ساعت 17.30 بیش از 4600 عضو رسمی بارسلونا در پالائوی بارسلونا گرد هم می ایند و مهمترین مجمع تاریخ بارسلونا به زعم لاپورتا رسما آغاز خواهد شد.

رئیس وعده داده است که در این مجمع، رستاخیز بارسلونا را اعلام خواهد کرد و این باشگاه رسما بازگشت به روزهای اوجش را شروع خواهد کرد. او موفق خواهد شد؟

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ورزش سه

 

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: