در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۷۶ میلیون و ۵۱۷ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۱۱ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۶۵۵۹ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۰۰۳۱۵۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵ 20 October 2021

تاکنون ۴۹ میلیون و 711 هزار و 407 دوز اول و ۲۶ میلیون و 806 هزار و 374 دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به 76 میلیون و 517 هزار و 781 دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق یک میلیون و 137 هزار و 464 دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد.

به گزارش تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، 11 هزار و 770 بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، 1798 مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و 821 هزار و 737 تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، 162 تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۲۴ هزار و 585 تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۵ میلیون و 361 هزار و 169 تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین 4559 تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۴ میلیون و 333 هزار و 516 آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۰۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۸ شهر در وضعیت زرد و ۱۰۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۳ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۷ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۲ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.
 
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:
اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار