در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۷۹ میلیون و ۵۳۳ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۷ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۴۳۴۶ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۰۰۳۷۹۷
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱ 23 October 2021

تاکنون ۵۰ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۳۲۱ دوز اول و ۲۸ میلیون و ۸۷۲ هزار و ۹۵۹ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به ۷۹ میلیون و ۵۳۳ هزار و ۸۱۹ دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق ۸۱۲ هزار و ۱۵ دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد. این در حالی است که تا به امروز ۵۶ هزار و ۵۳۹ نفر دوز سوم واکسن را تزریق کرده‌اند.

به گزارش تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۸۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۱۰۷۸ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و ۸۵۱ هزار و ۶۷۰ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۲۴ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۲۵ هزار و ۵۲ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۵ میلیون و ۴۰۲ هزار و ۸۶۵ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۴۳۴۶ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۴ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۸۰۵ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۷ شهر در وضعیت زرد و ۸۶ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۳ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۷ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۲ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.
 
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:
اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار