برخورد جدی با ساخت و ساز غیرمجاز؛
تابناک سمنان: غلامرضا خراسانیان مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: ۶ هزار مترمربع اراضی باغی و کشاورزی به دلیل ساخت‌وساز غیرمجاز آزادسازی شد.
کد خبر: ۱۰۰۴۱۸۰
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۷ 25 October 2021

۶ هزار مترمربع باغ در استان سمنان آزادسازی شد

 

سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان کرد: با ساخت‌وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی با جدیت برخورد می‌شود.

وی بیان کرد: این بنا به اظهارات کارشناسان مربوط ارزش بنا‌های غیرمجاز قلع‌وقمع شده تقریباً حدود ۴.۵ میلیارد ریال برآورد شد، از تمام بهره‌برداران خواست تا قبل از اخذ مجوز از امور اراضی هیچ‌گونه بنا یا دیواری در اراضی زراعی و باغی احداث نکنند تا از ایجاد چنین خسارات مالی به آن‌ها جلوگیری شود.

غلامرضا خراسانیان خاطرنشان کرد: در راستای حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی و باغ‌ها سه فقره احکام قطعی که بدون اخذ مجوز‌های قانونی اقدام به ساخت‌وساز بنا‌های غیرمجاز در باغ کرده بودند با همراهی و همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط در شهرستان شاهرود اجرا شد که با اجرای این حکم ۶ هزار مترمربع از اراضی باغی آزادسازی شد.

خراسانیان ادامه داد: با بیان اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی و باغی در اولویت برنامه‌های این سازمان است افزود: حفاظت از حریم اراضی کشاورزی گام نخست در راستای امنیت غذایی و رفع وابستگی به واردات است.

وی در خاتمه همچنین افزود: پیش از عقد قرارداد از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها در مورد زمین مورد معامله استعلام کنند و همچنین از شهروندان خواست از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی را در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراهی کنند.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار