در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۸۷ میلیون و ۱۸۶ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۸ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۸۸۸ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۰۰۵۸۷۸
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹ 01 November 2021
 
تاکنون ۵۲ میلیون و ۸۶۰ هزار و ۴۹ دوز اول و ۳۵ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۶۱۷ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۹۲ هزار و ۸۸۶ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۸۷ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۶۲۳ دوز واکسن در ایران که یک میلیون و ۴۹ هزار و ۹۲۹ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.
 

 

به گزارش تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۹ هزار و ۸۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۱۲۸۱ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۴۹۵ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۵۳ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۲۶ هزار و ۴۵۶ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۵ میلیون و ۵۲۱ هزار و ۹ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۳۸۵۹ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۵ میلیون و ۶۲۰ هزار و ۳۸۱ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۰۱ شهر در وضعیت زرد و ۱۱۱ شهر در وضعیت آبی قرار دارند. همچنین بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲.۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۸ درصد؛ وضعیتی تقریبا مشابه میانگین جهانی.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

 

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: