در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۰۵ میلیون و ۸۹۲ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۴ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۴۲۵۳ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۰۱۲۸۹۰
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۲ 30 November 2021

تاکنون ۵۷ میلیون و ۶۷۹ هزار و ۶۱ دوز اول و ۴۷ میلیون و ۱۴۷ هزار و ۳۳۳ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین یک میلیون و ۶۶ هزار و ۲۶۹ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۰۵ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۶۶۳ دوز واکسن در ایران که ۷۳۰ هزار و ۴۵۵ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.

به گزارش تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۴ هزار و ۲۵۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۸۰۱ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۶ میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۴۵ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۱۹ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۲۹ هزار و ۸۳۰ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۵ میلیون و ۸۸۳ هزار و ۴۷۰ تن از بیماران بهبود یافته‌اند. این در حالی است که در شبانه روز اخیر در ۹ استان کشورمان آمار فوتی صفر بوده است.

همچنین ۳۳۳۴ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۸ میلیون و ۷۶۳ هزار و ۹۴۵ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر صفر شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۰۷ شهر در وضعیت زرد و ۲۱۹ شهر در وضعیت آبی قرار دارند. همچنین بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲.۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۸ درصد؛ وضعیتی دقیقا مشابه میانگین جهانی نرخ مرگ این بیماری.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار