معاون امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی کشور:
معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی کشور، گفت: شبکه ملی اطلاعات قطعاً خدمات بسیار خوبی را به کاربران ارائه خواهد کرد.
کد خبر: ۱۰۷۷۵۵۲
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۷ 16 November 2022

به گزارش تابناک سمنان، قاسم خالدی ظهر چهارشنبه در جلسه شورای فضای مجازی استان سمنان به میزبانی استانداری با بیان اینکه امروز، فضای مجازی، همه شئونات زندگی ما را تحت تأثیر خود قرار داده و از یک بازیگر فعال به یک بازیگر اصلی، تبدیل شده است، تاکید کرد: توسعه ساختار و تغییر دیدگاه به فضای مجازی، امری لازم و ضروری است.

وی با بیان اینکه ضعف ساختارهای مناسب فضای مجازی، چالش بزرگ حکمرانی این فضا است که اقدامات مناسبی بمنظور رفع این دغدغه در سطح ملی به انجام رسیده است، افزود: ساماندهی فضای مجازی استان‌ها، استفاده از ظرفیت‌های شبکه ملی اطلاعات، استفاده مناسب و حداکثری از فرصت فضای مجازی و آموزش عمومی و فرهنگ سازی از جمله اهداف مرکز ملی فضای مجازی کشور است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی کشور با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات قطعاً خدمات بسیار خوبی را به کاربران ارائه خواهد کرد، ابراز داشت: لازم است تا مسئولان استانی، بحث شبکه سازی را جدی بگیرند از سوی دیگر اگر از ظرفیت مناسب استان‌ها در شبکه سازی استفاده مناسب به عمل آید، بی تردید این امر خدمات شایان توجهی در عبور از بحران‌ها خواهد داشت.

خالدی با بیان اینکه باید سیاست گذاری در فضای مجازی به صورت منطقه‌ای انجام شود، تاکید داشت: راهکار جمهوری اسلامی در مقابله با تهدیدات اجتماعی و رسانه‌ای، افزایش سواد فضای مجازی جامعه است و از سوی دیگر صیانت از زیر ساخت‌های حیاتی استان در مقابل حملات سایبری، یکی از اهداف شورای فضای مجازی استان‌ها است.

وی با بیان اینکه ۲۳ میلیون کاربر یکتا در سکوهای داخلی کشور عضو بوده و خدمات رسانی می‌شوند، افزود: ایتا، حدود ۸.۵ میلیون کاربر داشته و فعال است و روبیکا ۱۷.۵ میلیون کاربر دارد و گوگل عملاً جنگ‌خود را با این پلتفرم کرده است اما خوشبختانه تحولات خوبی پیش رو است که با تشکیل شورای مجازی استان‌ها، تکمیل خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار