فرماندار شاهرود:
معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود با بیان اینکه تصادفات جاده‌ای با اجرای طرح همیاران پلیس ۱۷.۷ درصد کاهش یافت، گفت: همیاران پلیس پل ارتباطی آموزش و پرورش و نیروی انتظامی هستند.
کد خبر: ۵۰۵۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴ 09 October 2017

به گزارش تابناک سمنان، سید محمد رضا هاشمی پیش از ظهر دوشنبه در همایش همیاران پلیس شاهرود به میزبانی سالن پورسینای دانشگاه علوم پزشکی این شهر با بیان اینکه تصادفات جاده ای شهرستان با اجرای طرح همیاران پلیس ۱۷.۷درصد کاهش داشت، بیان کرد: در سال ۸۶ تعداد دو هزار و ۷۸۹ مورد تخلف ثبت شد که این رقم بعد از اجرای طرح با سیر نزولی مطلوب به تعداد دو هزار و ۲۹۰ مورد در سال ۹۵رسید.

فرمانداری شاهرود - کراپ‌شده

وی با بیان اینکه تعداد ۴۷.۷درصد همیاران پلیس شاهرود را پسرها تشکیل می دهند، افزود: در این طرح پلیس بیشترین کاهش تخلفات را در نبستن کمربند ایمنی، سرعت غیر مجاز و خوردن و آشامیدن در حین رانندگی را شاهد هستیم که در این بین تنها در زمینه صحبت با تلفن همراه در زمان رانندگی تخلفات افزایش پیدا کرده است.

فرماندار شاهرود با بیان اینکه روزانه ۴۲ نفر در جاده های ایران جان خود را بر اثر عوامل مختلف و رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی از دست می دهند، ابراز داشت: طبق آخرین آمار در هر ساعت دو نفر به علت رعایت نکردن اصول ایمنی فوت می کنند که در طرح همیاران پلیس امیدواریم این رقم به حداقل کاهش پیدا کند.

هاشمی در ادامه تصریح کرد: همیاران پلیس پل ارتباطی بین آموزش و پرورش و پلس راه هستند که تذکر دانش آموزان به خانواده ها برای استفاده از کلاه ایمنی و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی می تواند در کاهش آمار تصادفات نقشی موثر را ایفا کند.

در این مراسم ۶۰نفر از افراد قانونمند و فعال تجلیل شدند.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار