رئیس حفاظت از محیط زیست شاهرود:
رئیس زیستکره خارتوران شاهرود از دستگیری دو شکارچی گورخر آسیایی در منطقه توران بیارجمند خبر داد و گفت: این دو شکارچی متخلف در اختیار مراجع قضایی هستند.
کد خبر: ۵۰۶۷۹۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۳ 10 October 2017

به گزارش تابناک سمنان، احمد رادمان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به کشف لاشه یک گورخر آسیایی در زمره گونه های در خطر انقراض در زیستکره توران شاهرود، بیان کرد: در پی کشف لاشه یک گورخر که از ناحیه گلو دچار بریدگی و اصطلاحاً ذبح شده بود ماموران حفاظت محیط زیست طی گشت موتوریرد عامل این واقعه را در منطقه پیدا کردند.

شکار غیرمجاز گور خر ایرانی در توران  - کراپ‌شده

وی افزود: این واقعه شکار که روز گذشته در توران رخ داده بود با یافتن رد لاستیک موتور سیکلت در حوالی لاشه گور، جنبه جدیدی پیدا کرده و شکار توسط گربه سانان منتفی شد.

رئیس محیط زیست شاهرود گفت: به دنبال مسجل شدن امکان شکار، دو مظنون با رد زنی و کشیک کشی ماموران حفاظت محیط زیست توران شناسایی و دستگیر شدند که یکی از آنها شامگاه گذشته و دیگری امروز به این شکار اعتراف کردند.

قربانلو گفت: این افراد به طور ناجوانمردانه ای با موتور سیلکت آنقدر به دنبال گور بودند تا دام، در عین خستگی بر زمین خورده و او را ذبح می کنند اما لاشه را در جایی قرار می دهند تا شب هنگام در عین تاریکی آن را به بیارجمند منتقل کنند که به دام ماموران قانون گرفتار شدند.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار