رئیس پلیس راهور سمنان مطرح کرد
رئیس پلیس راهور استان سمنان با اشاره به ویژگی‌های خاص رانندگی در هوای بارانی، از شهروندان خواست قوانین و مقررات را با دقت بیشتری رعایت کنند.
کد خبر: ۵۲۴۲۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸ 14 November 2017

به گزارش تابناک سمنان به نقل از پایگاه خبری پلیس، موسی بزرگی درباره رانندگی در هوای بارانی اظهار داشت: رانندگی در هوای بارانی ویژگی‌های خاص خود را دارد؛ در این شرایط به دلیل کاهش اصطکاک سطح اتکای لاستیک خودروها با زمین، سرعت جریان ترافیک به حداقل می‌رسد و از سوی دیگر، در چنین شرایطی بسیاری از شهروندان به استفاده از خودروهای شخصی تمایل بیشتری پیدا می‌کنند که خود موجب افزایش حجم ترافیک می‌شود؛ علاوه بر این در هوای بارانی، تصادفات متعددی رخ می‌دهد که جریان ترافیک را غیرعادی می‌کند.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی، سطح راه‌ها دچار آب‌گرفتگی شده که به‌نوبه خود بر جریان روان ترافیک تأثیر می‌گذارد؛ کاهش محدوده دید، از دیگر مشکلاتی است که رانندگان را تهدید کرده بنابراین باید احتیاط و دقت بیشتری به هنگام رانندگی داشته باشند.

رئیس پلیس راهور استان سمنان با بیان اینکه شهروندان در هوای بارانی از وسایل حمل و نقل عمومی که ایمنی بیشتری دارند، استفاده کنند، بر رعایت سرعت مطمئنه و نیز فاصله طولی و عرضی با خودروهای جلو و مجاور خود، تأکید کرد.

بزرگی بیان کرد: هنگام شروع بارندگی، سطح آسفالت لغزنده است بنابراین رانندگان از ترمز زدن‌های ناگهانی در این شرایط جداً پرهیز کرده و از سلامت برف‌پاک‌کن‌ها و نیز پر بودن مخزن آب شیشه‌شورها اطمینان داشته باشند.

وی به رانندگان توصیه کرد: از تغییر مسیرهای ناگهانی به علت وجود آب‌گرفتگی‌ها جداً اجتناب کرده و از توقف‌های بی‌مورد که منجر به سد معبر و تغییر مسیر رانندگان شود، خودداری کنند.

رئیس پلیس راهور استان سمنان خاطرنشان کرد: رانندگان باید بیش از پیش به عابران پیاده توجه کرده و هنگام رانندگی ضمن رعایت حق تقدم عبور، از پاشیده شدن آب و گل و لای روی آن‌ها جلوگیری کنند.

بزرگی به رانندگان توصیه کرد: به دلیل کاهش محدوده دید، با روشن کردن چراغ‌های کوچک احتمال وقوع حادثه را به حداقل برسانند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار