رئیس اداره اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان:
رئیس اداره اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان از پرداخت تسهیلات بازسازی و نوسازی به اصناف تولیدی استان خبر داد و گفت: حمایت از بنگاه‌های تولیدی خرد و کوچک در دستور کار قرار دارد.
کد خبر: ۵۵۱۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱ 13 January 2018

به گزارش تابناک سمنان، محمدعلی عبداللهی صبح شنبه در جمع خبرنگاران بابیان اینکه تسهیلات بازسازی و نوسازی به اصناف تولیدی سمنان پرداخت می‌شود، ابراز داشت: مدت‌زمان بازپرداخت برابر ضوابط بانکی و نرخ سود نیز در این تسهیلات همانند واحدهای تولیدی صنعتی خواهد بود.

اشتغال بانوان

وی افزود: داشتن پروانه کسب، توجیه فنی اقتصادی طرح و دارا بودن حداقل دو نفر شاغل در واحد صنفی که صاحب پروانه کسب نیز می‌تواند یکی از شاغلان باشد ازجمله شرایط و وظایف متقاضیان دریافت این تسهیلات محسوب می‌شود.

رئیس اداره اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان بابیان اینکه تسهیلات به واحدهایی که قادر به نوسازی و بازسازی واحدهای تولیدی باشند پرداخت می‌شود، ابراز داشت: آن دسته از بنگاه‌های صنفی، تولیدی که توان شبکه‌سازی و خوشه سازی دارند و ازلحاظ ظرفیت تولید، دانش فنی و داشتن بازار با مشکل مواجه نیستند، در اولویت دریافت تسهیلات قرار خواهند داشت.

عبداللهی بابیان اینکه متقاضیان مشمول دریافت تسهیلات باید درخواست خود را در سامانه اصناف قسمت «تأمین مالی بنگاه صنفی تولیدی» ثبت کنند، تصریح کرد: فرایند اجرای کار، به‌صورت الکترونیکی و از طریق سایت www.iranianasnaf.ir انجام خواهد گرفت که پس از اخذ تأیید دریافت تسهیلات توسط اصناف شهرستان مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

وی افزود: با حمایت از بنگاه‌های خرد و کوچک بخش مهمی از چرخه تولیدی به‌ویژه در مناطق کم برخوردار به گردش درخواهد آمد و به تحقق شعار سال کمک می‌کند لذا دستورالعمل شناسایی و تأمین مالی بنگاه‌های صنفی تولیدی برای بازسازی و نوسازی ابلاغ‌شده است.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار