   معاون فرماندار میامی:
به گزارش تابناک سمنان ، معاون فرماندار میامی با بیان اینکه ۱۹ نقطه حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی سطح شهرستان برطرف شده است، گفت: ۱۷ نقطه در جاده‌ها و دونقطه در درون شهر شناسایی و برطرف شده‌اند.
کد خبر: ۷۱۸۹۸۲
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰ 25 February 2019
به گزارش تابناک سمنان ، عباس طاهران پور صبح دوشنبه در نشست شورای ترافیک استان سمنان ضمن بیان اینکه فرمانداری میامی در سال ۹۷ نسبت به برگزاری هفت نشست شورای ترافیک اقدام کرده است، ابراز کرد: ۴۰ مصوبه ماحصل این نشست‌ها بوده که از این تعداد ۲۴ مصوبه اجرایی و ۹ مصوبه نیز در دست اجرا هستند و برای مابقی باید اقدامات لازم صورت گیرد.وی بابیان اینکه در جاده‌های میامی ۱۷ نقطه حادثه‌خیز برطرف شده است، ابراز کرد: نسبت به برطرف کردن دونقطه حادثه‌خیز دیگر در شهر میامی نیز در سال جاری اقدام شده است.
طاهران پور مجموع نقاط حادثه‌خیز برطرف شده شهرستان میامی را ۱۹ مکان دانست و تصریح کرد: از چهار نقطه حادثه شناسایی‌شده در شهر دونقطه به طور کامل اصلاح و برطرف شده و دونقطه دیگر را نیز در تلاش هستیم تا به‌زودی برطرف کنیم تا ایمنی بهتری را برای تردد خودروها در میامی شاهد باشیم.
وی افزود: به‌واسطه مجاورت با محور اصلی تهران-مشهد، شهر میامی باوجود وسعت بسیار کم اما دارای مشکلات عدیده‌ای است که خوشبختانه اقدامات خوبی نیز در راستای کاهش تصادفات شهری در این منطقه انجام‌شده است.
معاون فرماندار میامی گفت: به لحاظ شهری خوشبختانه وضعیت تصادفات درون‌شهری نسبتاً خوب است و توانسته‌ایم آمار اندکی را از تصادفات درون‌شهری شاهد باشیم اما در زمانی که بخش‌های از شهر با کریدور اصلی تهران-مشهد تلاقی می‌کند موضوع دارای تفاوت می‌شود.
طاهران‌پور بابیان اینکه تلفات رانندگی میامی غالباً در محل تلاقی شهر و کریدور اصلی شمال شرق رخ می‌دهند، ابراز کرد: شهر میامی نیز با استانداردهای شهرسازی از ابتدا ساخته نشده که در این راه باید تصمیمات کارشناسی خوبی را شاهد می‌بودیم که متأسفانه این امر صورت نگرفته است و این مهم سبب شده تا برای مثال در حوزه میدان میامی شاهد عدم رعایت مقررات باشیم و هر کس هرگونه که می‌خواهد از این میدان عبور می‌کند.
وی بابیان اینکه روزهای پیک ترافیک محور تهران-مشهد مانند ایام عید ایام دشواری را بر مردم میامی تحمیل می‌کند، بیان کرد: برای مثال در میدان ورودی تقریباً تمام خودروها با سرعت ۱۰۰ تا ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت وارد میدان می‌شوند و از سوی دیگر خودروهایی که قصد ورود به میامی رادارند با خودروهای عبوری تلاقی کرده و صحنه‌ای بسیار خطرناک را پدید می‌آورند که معمولاً در این نقطه شاهد تصادف هستیم.
معاون فرماندار میامی، خواستار نگاه ویژه به میدان ورودی این شهر شد و گفت: میدان میامی با شش میلیارد تومان هزینه جز اینکه برای مردم میامی فایده‌ای نداشته سبب تصادفات هم شده است.
طاهران پور با بیان اینکه دیگر مشکل میامی میدان ورودی شهر از سمت شاهرود است، بیان کرد: این میدان هم به صورت اصولی تعریف نشده و مقررات هم در آن رعایت نمی‌شود و خودروها با سرعت تمام وارد آن می‌شوند و از سوی دیگر روی این میدان کار اصولی هم نشده چرا که خودروها هنوز وارد دایره میدان نشده‌اند با انشعاب ورودی شهر میامی روبرو می شوند که علاوه بر سردرگمی، شرایط نامناسبی را هم به وجود آورده است.
وی با بیان اینکه در داخل میامی اقداماتی برای اصلاح ورودی شهر شده است، افزود: دو سال متوالی طرح مطالعاتی این میدان مصوبه دارد و اعتباراتی هم به این امر اختصاص داده شده که شهرداری و اداره راه پای کار هستند اما به لحاظ عدم تخصیص به موقع این میدان ورودی اصلاح نشده و ما هنوز دچار مشکلات هستیم و برای رفع این نقطه حادثه‌خیز از مسئولان استان سمنان استمداد می‌طلبیم.
معاون فرماندار میامی با بیان اینکه بلوار خلیج فارس دیگر مشکل شهر میامی است، تاکید کرد: این مسیر دارای مشکلات عدیده‌ای است که عدم رسیدگی شهری، فقدان روشنایی مناسب، عدم داشتن تابلو و ... از جمله این مشکلات است.
طاهران‌پور همچنین افزود: شهردار میامی با اندک امکاناتی که در اختیار دارد خدماتی را به این شهر داده اما متاسفانه هنوز مشکلات این مسیر رفع نشده که بهسازی راه‌های درون شهری میامی سبب می‌شود تا بتوانیم در راستای جذب مسافران و گردشگران عملکرد بهتری را داشته باشیم.
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار