کد خبر: ۷۸۶۸۴۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰ 09 October 2019

استاندار سمنان

استاندار سمنان با اشاره به ضرورت حمایت از واحدهای تولیدی مشکل‌دار در سال رونق تولید ضمن هشدار به بانک‌های عامل در این استان گفت: هرگونه کوتاهی از سوی بانک‌ها در خصوص حمایت تسهیلاتی از واحدهای تولیدی و صنعتی قابل پذیرش نیست.

به گزارش تابناک علیرضا آشناگر در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با اشاره به تحریم‌های ظالمانه بر علیه کشورمان و نقش این تحریم‌ها در فشار بر تولیدکنندگان داخلی اظهار کرد: بانک‌ها در این شرایط وظیفه دارند از تولیدکنندگان داخلی و خصوصا صاحبان واحدهای مشکل‌دار حمایت جدی کنند.

وی حمایت مالی از واحدهای تولیدی مشکل‌دار استان را یکی از وظایف ذاتی بانک‌های عامل در این شرایط دشورار تولیدی دانست و افزود: همه بانک‌های استان موظفند همه توان خود را در جهت رفع مشکلات مالی این واحدها و کمک به رونق تولید و حفظ اشتغال این واحدها به‌کار گیرند.

رئیس کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با اذعان به اینکه عدم مساعدت به واحدهای مشکل‌دار از سوی هیچ بانک و دستگاهی پذیرفته نیست گفت: در صورت بروز مشکل برای واحدهای تولیدی و صنعتی استان و به تبع آن تشدید مشکل برای کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی مشکل دار با افراد و دستگاه‌های مسوول برخورد جدی خواهد شد.

استاندار سمنان حفظ اشتغال موجود را وظیفه همه دستگاه‌های مرتبط ارزیابی و خاطرنشان کرد: بانک‌ها باید به منظور کمک به رونق تولید و تسریع در روند ایجاد اشتغال پایدار در بخش کشاورزی استان، به همه تعهدات خود در خصوص ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی این بخش عمل کنند.

وی با ابراز رضایت از عملکرد اکثر قریب به اتفاق بانک‌های این استان گفت: اگرچه عملکرد بیشتر بانک‌های عامل استان سمنان در بخش صنعت و تولید مطلوب و رضایت‌بخش است، اما ‌با توجه به مشکلات این بخش که بخش عمده آن ناشی از فشارها و تحریم‌های ظالمانه اقتصادی است،همچنان نیاز است تا در این‌حوزه تلاش بیشتری صورت بگیرد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار