مدیر ستاد اقامه نماز قم عنوان کرد؛
خامه یار گفت:بزرگترین اقامه نماز شیعی در مسیر نجف به کربلا و ۸۵ کیلومتر از این مسیر اقامه نماز جماعت در موکب‌ها برگزار می‌شود.
کد خبر: ۷۸۶۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱ 09 October 2019

به گزارش تابناک ،محمد خامه‌یار مدیر ستاد اقامه نماز قم صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات ستاد اقامه نماز استان برگزار شد، گفت: از مدیر حوزه‌های علمیه و رئیس دفتر تبلیغات بابت توجه به اقامه نماز در مدارس تشکر می‌کنم.

خامه یار  افزود: اگرنسبت به اقامه نماز در جامعه توجه شود بسیاری از مشکلات اجتماعی برطرف می‌شود، این موضوع پذیرفتنی نیست که برخی نسبت به نماز بی‌توجهی می‌کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز قم بیان کرد: تقویت نماز و توجه به آن در جامعه یکی از موضوعات بااهمیت است و همه دستگاه‌های استان برای این امر مهم باید برنامه‌ریزی مناسب داشته باشند.

خامه‌یار تصریح کرد: اگر مدرسه‌ای با کمبود کلاس درس مواجه است نباید نمازخانه را تبدیل به کلاس درس کند و این موضوع پذیرفتنی نیست، نمازخانه‌ای که تبدیل به کلاس شده باید مثل سابق برگردد و نمازخانه فقط برای اقامه نماز است.

خامه یار با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته برای ترویج فرهنگ نماز در مدارس استان عنوان کرد: سال گذشته ۱۰۰ نشست دانش‌آموزی درباره نماز برگزار کردیم و امسال با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته ۲۰۰ نشست برگزار می‌شود.

مدیر ستاد اقامه نماز قم ادامه داد: جلسات مشترکی با معاون و مدیران آموزش و پرورش استان درباره اقامه نماز در مدارس برگزار کردیم و نسبت به برگزاری نماز در همه مدارس استان تأکید شد.

خامه‌یار با اشاره به فعالیت‌های ستاد اقامه نماز برای مراسم اربعین حسینی (ع) تصریح کرد: با سلسله جلساتی که برگزار شد مدیران ۹ استان برای برگزاری اقامه نماز در مسیر‌های منتهی به کربلا وارد میدان شدند و قراراست به این ستاد برای اقامه نماز کمک کنند.

خامه یار گفت: بزرگترین اقامه نماز شیعی در مسیر نجف به کربلا برگزار می‌شود و قرار است در ۸۵ کیلومتر از این مسیر اقامه نماز جماعت در موکب‌ها برگزار شود.

مدیر ستاد اقامه نماز قم ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌های ستاد اقامه نماز برای مراسم اربعین حسینی اعزام مبلّغ برای بیان مسائل و پاسخگویی به شبهات و برگزاری اقامه نماز جماعت در عراق و مسیر‌های ورودی به شهر‌ها است.

خامه‌یار عنوان کرد: یکی از اقداماتی که مورد تأکید است و در این زمینه برنامه‌ریزی شده حمایت و نظارت بر نمازخانه‌های بین‌راهی از مسیر قم تا مهران است که هدف تقویت اقامه نماز در این مسیر است.

مدیر ستاد اقامه نماز قم تصریح کرد: شهرداری باید در روند ساخت مساجد در قم کمک کند نه اینکه سنگ‌اندازی شود و پروسه را طولانی کند، چون این نوع سنگ‌اندازی‌ها خسته‌کننده است، اقدامات ستاد اقامه نماز در قم برای ساخت مساجد قانونی است، اما با این حال شهرداری برای ساخت مسجد مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

مدیر ستاد اقامه نماز قم اضافه کرد: مسجد یک مرکز فرهنگی است و هر جایی که خانه‌ای احداث می‌شود باید مسجد هم ساخته شود، چون سبب رشد فرهنگ دینی در جامعه می‌شود.

خامه‌ یار با اشاره به برگزاری همایش آموزشی یاوران نماز در استان قم بیان کرد: این همایش روز ۱۶ آبان ماه در مجتمع یاوران مهدی (عج) برگزار می‌شود که در این مراسم ۸۵۰ یاورنماز شرکت می‌کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز قم عنوان کرد: اقامه نماز اول وقت در ادارات باید مورد تأکید باشد و این موضوع پذیرفتنی نیست که هنگام اقامه نماز جلسات در ادارات و همایش‌ها با حضور مدیران ادامه داشته باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم با تصریح به اهمیت برگزاری اقامه نماز اول‌وقت یادآورشد: این موضوع باید ترویج شود که هنگام اقامه نماز برگزاری جلسات و مراسم‌ها تعطیل شود، البته استاندار و فرماندار قم نیز نسبت به اقامه نماز اول وقت در دستگاه‌های استان تأکید دارند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار