وزیر نیرو در حاشیه هیئت دولت:
اردکانیان گفت: آنچه امروز مطرح است اعطای مجوز نبوده و حتی مجوز مشروطی نیز دریافت نشده است.
کد خبر: ۷۸۹۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵ 16 October 2019

مجوز انتقال آب دریای خزر به سمنان هنوز داده نشده است

به گزارش تابناک سمنان: رضا اردکانیان، وزیر نیرو در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه انتقال آب دریای خزر به سمنان در چند روز اخیر انعکاس وسیعی داشته است، گفت: بحث اولیه در مورد این موضوع مربوط به سال ۱۳۹۱ است و بعد از آن که سازمان حفاظت از محیط زیست با آن مخالفت کرد، این بحث تا سال ۱۳۹۶ مسکوت ماند.

او افزود: با بررسی‌هایی که صورت پذیرفت در سال ۹۶ مجوز مشروطی از سوی سازمان محیط زیست به وزارت نیرو داده شد که، چون شرط آن عملی نبود، این مجوز عملیاتی نشد و مجدد در سال ۹۷ این مجوز مشروط دریافت شد که به مانند مجوز قبلی اجرایی نشد.

وزیر نیرو با بیان اینکه آنچه امروز مطرح است اعطای مجوز نبوده و حتی مجوز مشروطی نیز دریافت نشده است، گفت: آنچه در حال حاضر مطرح است، ادامه بررسی طرح بوده که نیاز به برگزاری جلساتی با حضور معاونان سازمان حفاظت محیط زیست و مدیران کل این سازمان در استان‌های مازندران و سمنان است. در این جلسات اطلاعات و مطالعات جدید که لزوم آن مطرح شده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اردکانیان تاکید کرد: باید این نکته را اذعان داشت که این طرح هنوز در مرحله‌ای است که قبل از این هم بوده است.

او با اشاره به موضوع استیضاح خود در مجلس گفت: باید با نمایندگان گفت‌وگو شود و نقطه نظرات آنها شنیده و توضیحاتی ارائه شود و در نهایت به تصمیم مجلس احترام خواهیم گذاشت.

وزیر نیرو با اشاره به موضوع انتقال آب دریای خزر به سمنان به دلیل این موضوع که این استان زادگاه رئیس جمهور است، تصریح کرد: همان‌طور که پیش‌تر در این‌بارهد عرض کردم، تاکید دولت، شخص رئیس جمهور و معاون اول بر اساس قانون بوده و ما در اجرای طرح‌ها، همه ملاحظات فنی، زیست محیطی، انسانی و اجتماعی را در نظر می‌گیریم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار