فرمانداری آبادان گفت: استخدام بدون روال و تشریفات قانون کار و با معرفی از دستگاه‌ها بدون اطلاع قبلی فرماندار ممنوع است.
کد خبر: ۷۹۶۹۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸ 13 November 2019

به گزارش  تابناک سمنان: سید زین العابدین موسوی فرمانداری آبادان دیروز در نشست فوق العاده کمیسیون کارگری آبادان که با دستور کار بررسی مشکلات کارگران فاز ۲ پالایشگاه و در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد، پس از شنیدن سخنان مجری پروژه فاز ۲، رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی و نمایندگان کارگران اخراج شده، گفت: مجریان فاز ۲ پالایشگاه آبادان مکلف‌اند به صورت مستند اثبات کنند که سهم ۸۰ درصدی به‌کارگیری نیروهای بومی را رعایت کرده اند.

او با تأکید بر اینکه هرگونه اخراج، تعدیل، کاهش و یا افزایش نیرو در فاز ۲ باید با اطلاع فرماندار انجام شود، افزود: تمامی کارگران باید دارای قرارداد کاری، آن هم مطابق قوانین کار باشند.

فرماندار ویژه شهرستان آبادان گفت: درباره پایان کار پروژه هایی که حداقل ۱۰ نفر کارگر دارند باید پیش از آن هماهنگی لازم با فرمانداری انجام شود؛ ضمن اینکه به‌کارگیری هر نیرویی در فاز ۲ نیز باید با اولویت نیروهای بومی انجام شود.

موسوی یادآور شد: برای به‌کارگیری نیرو در مشاغل غیر مدیریتی همچون حراست استفاده از نیروهای بومی الزامی است.

او گفت: تمام کسانی که با سوءاستفاده از وضعیت کارگران، سعی در جوسازی و متشنج کردن اوضاع را دارند، برخورد جدی انجام می شود.

فرماندار آبادان با بیان اینکه باید پیگیری‌های لازم برای تعیین وضعیت و برقراری بیمه بیکاری کارگران پروژه ای انجام شود، افزود: استخدام بدون روال و تشریفات قانون کار و با معرفی از دستگاه‌ها بدون اطلاع قبلی فرماندار ممنوع است.

او افزود: در به‌کارگیری نیرو توسط شرکت ODCC و پیمانکاران فاز ۲ پالایشگاه باید موضوع استفاده از نیروهای با سابقه‌ی فعال در چرخه که هیچ مشکلی ندارند، در اولویت باشد؛ ضمن اینکه شرکت‌های وابسته به تعاونی نیروی انتظامی نباید در فاز ۲ به جز در رده های مدیریتی از نیروهای بازنشسته استفاده کنند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار