کد خبر: ۸۰۱۱۴۶
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸ 28 November 2019

به گزارش تابناک سمنان: هفته دوازدهم لیگ برتر امروز با برگزاری یک بازی در تبریز آغاز می‌شود  و روز جمعه نیز با  ۳ بازی در شهر‌های مختلف پیگیری می‌شود.

ماشین‌سازی تبریز - سایپا تهران/ پنج‌شنبه ۷ آذر ساعت ساعت ۱۵:۳۰ / ورزشگاه بنیان‌دیزل تبریز

تیم فوتبال ماشین سازی با رسول خطیبی با کسب ۱۲ امتیاز از ۱۰ بازی در رده دهم جدول رده بندی نوزدهمین دوره لیگ برتر قرار دارد و آمار متوسط ۳ پیروزی، ۳ تساوی و ۴ باخت را ثبت کرده است. بازی هفته گذشته این تیم مقابل گل گهر سیرجان لغو شد و ۱۰ روزی می‌شود که ماشین سازی مسابقه رسمی انجام نداده است.

شاگردان رسول خطیبی در صورت پیروزی مقابل سایپا می‌توانند یک پله در جدول رده بندی صعود کنند. در صورت باخت ماشین سازی مقابل شاگردان ابراهیم صادقی این تیم به انتهای جدول نزدیک شده و در جایگاه سیزدهم جدول قرار می‌گیرد و به نوعی جای سایپا با ماشین سازی عوض می‌شود.

مصاف سرخابی‌های سابق در مسجد سلیمان/ اولین داربی بوشهر در لیگ برتر/ استاد و شاگرد در اهواز به هم رسیدند

تیم فوتبال سایپا که فصل را بازیکنان جوانش، خوب آغاز کرد این روز‌ها، حال و روز خوشی ندارد و تنها با کسب ۱۰ امتیاز از ۱۰ بازی در رده سیزدهم جدول لیگ برتر فوتبال ایران قرار دارد. سایپایی‌ها تا به اینجای فصل آمار ۲ پیروزی، ۴ تساوی و ۵ باخت را ثبت کرده اند. خط دفاع نارجی پوشان در ۱۱ بازی ابتدایی لیگ عملکرد قابل قبولی ارائه نکرده است و با تفاضل گل منفی ۶  در بین یکی از بدترین‌های فصل قرار دارد.

هفته گذشته خودروسازان تهران مقابل تیم انتهای جدولی شاهین شهرداری بوشهر با تساوی بدون گل متوقف شدند. ابراهیم صادقی سرمربی تیم فوتبال سایپا می‌داند برای بازگشت به نیمه نخست جدول لیگ باید مقابل سبزپوشان پیروز شود، در غیر این صورت ممکن است با باخت به منطقه خطر نزدیک و یکی از نامزد‌های سقوط به لیگ آزادگان شود.

تیم داوری:

داور:حسین زمانی
کمک ها: فرزاد بهرامی و رحیم حاجیلو
کمک های اضافی: یاسر همرنگ و مجید محمدی
داور چهارم: محمدعلی پورمتقی
ناظر:محمدجواد تقی پور

نفت مسجد سلیمان – ذوب‌آهن اصفهان/ جمعه ۸ آذر ساعت ۱۴:۳۰/ ورزشگاه شهید بهنام محمدی

نباختن‌های تیم مهدی تارتار، سرمربی تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان حالا به ۱۱ بازی رسیده است و تیمی که هفته گذشته پرسپولیس را در ورزشگاه آزادی شکست داده، به مصاف یکی از دیگر از تیم‌های نامدار لیگ می‌رود. نفتی‌ها که  به خاطر کسب ۸ تساوی از ۱۰ بازی، از آن‌ها انتقاد می‌شد، حالا با بردن تیم گابریل کالدورن، آن هم در تهران، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفتند.

شاگردان تارتار تا به اینجای کار با دریافت ۵ گل، سومین خط دفاعی برتر لیگ را نیز بعد از سپاهان و شهرخودرو در اختیار دارند. نفت، با ۱۷ امتیاز در جایگاه ششم جدول قرار دارد و می‌تواند با برد در این بازی موقتا به جایگاه چهارم جدول صعود کند.

مصاف سرخابی‌های سابق در مسجد سلیمان/ اولین داربی بوشهر در لیگ برتر/ استاد و شاگرد در اهواز به هم رسیدند

علیرضا منصوریان در تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان هم بعد از یک پیروزی ارزشمند مقابل فولاد از انتهای جدول کمی فاصله گرفت و به دنبال رقم زدن نخستین شکست تارتار در لیگ نوزدهم است. تقابل تارتار و منصوریان، سرخابی‌ها سابق در این بازی، از نکات جالب توجه رقابت‌های هفته دوازدهم محسوب می‌شود.

حالا ذوبی‌ها بعد از کسب ۲ برد از ۳ بازی گذشته خود در اندیشه ادامه این روند هستند و در صورت کسب پیروزی در مسجد سلیمان، حتی تا رتبه نهم جدول هم بالا آمده و به صورت کامل از منطقه سقوط دور می‌شوند. اصفهانی‌ها از ۱۱ بازی گذشته خود ۱۰ امتیاز کسب کردند و با دریافت ۱۳ گل یکی از خطوط ضعیف دفاعی را در اختیار دارند.

تیم داوری:

داور:محمدرضا اکبریان
کمک ها: محمد عطایی و علی رعیت
کمک های اضافی: روح الله شریفی و میثم حیدری
داور چهارم: محسن سلطان
ناظر:محمود رفیعی

شاهین‌شهرداری بوشهر – پارس جنوبی جم/ جمعه ۸ آذرساعت ۱۵/ ورزشگاه شهید مهدی

اولین داربی استان بوشهر در تاریخ لیگ برتر بین تیم‌های شاهین‌شهرداری و پارس جنوبی، این هفته برگزار می‌شود. ۲ تیم پیش از آغاز لیگ نوزدهم در فینال تورنمنت ۴ جانبه شیراز به مصاف هم رفتند که جمی‌ها با شکست حریف خود، به مقام قهرمانی رسیدند. تیم میزبان به تازگی سرمربی خود را تغییر داده و میشو کرستیچویچ پس از کسب یک تساوی مقابل سایپا در تهران، برای اولین بار به ورزشگاه خانگی تیمش می‌آید و دربی این استان را تجربه می‌کند. شاهین در کنار گل‌گهرسیرجان همچنان یکی از تیم‌های بدون برد لیگ هستند و با دریاف ۲۲ گل در ۱۱ بازی و میانگین هر بازی ۲ گل، بدترین خط دفاعی لیگ را دارد و به نظر می‌رسد مربی کروات تیم بوشهری برای ایجاد تغییرات کار سختی در ادامه خواهد داشت.

مصاف سرخابی‌های سابق در مسجد سلیمان/ اولین داربی بوشهر در لیگ برتر/ استاد و شاگرد در اهواز به هم رسیدند

در آن سوی میدان تیم فوتبال پارس جنوبی که از ۱۰ بازی گذشته خود فقط ۸ امتیاز کسب کرده، در کنار عملکرد نه چندان مطلوب فنی، مشکلات مالی زیادی را هم تجربه می‌کند. پارسی‌ها این روز‌ها بازهم برای تهیه بلیت و رزو هتل در شهر‌های کشور به مشکل خوردند و بسته شدن حساب باشگاه به علت بدهی، مشکلی جدید به مشکلات گذشته این تیم اضافه کرده است.

تیم داوری: 

داور: حمید حاج ملک
کمک ها: عسگر محمدی و حمید نادری
کمک های اضافی: کمیل غلامی و حامد سیری
داور چهارم:رضا قیم
ناظر:حسین نجاتی

 

فولاد خوزستان - گل گهرسیرجان/ جمعه ۸ آذر ساعت/ ورزشگاه شهدای فولاد

تیم فوتبال فولاد خوزستان پس از ۲ برد و ۲ تساوی، هفته گذشته مقابل ذوب‌آهن شکست خورد تا ادامه روند صعودی این تیم متوقف شود. حالا شاگردان جواد نکونام به دنبال برد خانگی مقابل یکی از قعرنشینان جدول هستند تا بازهم به تیم‌های بالانشین نزدیک شوند.
گل‌گهری‌ها نیز که در چند بازی اخیر، هدایت تیم‌شان را به مجید جلالی سپردند، همچنان در حسرت اولین برد خود در لیگ به سر می‌برد. سیرجانی‌ها با زدن فقط ۵ گل در ۱۰ بازی، بدترین خط حمله را در بین ۱۶ تیم لیگ امسال دارند.

فولادی‌ها با کسب ۱۶ امتیاز در رده ششم جدول قرار دارند و در آن سوی میدان، گل‌گهر هم با انجام ۱۰ بازی و کسب ۵ امتیاز تیم پانزدهم جدول است.

جواد نکونام که در زمان حضور در تیم پاس تهران، شاگرد مجید جلالی بود و با این تیم به مقام قهرمانی لیگ برتر هم رسید، حالا پس از سال‌ها مقابل استاد خود قرار می‌گیرد و یکی از تقابل‌‌های جالب این هفته را رقم می‌زنند.  

مصاف سرخابی‌های سابق در مسجد سلیمان/ اولین داربی بوشهر در لیگ برتر/ استاد و شاگرد در اهواز به هم رسیدند

تیم داوری:

داور: علی بای
کمک ها: محمد راهی و میلاد قاسمی
کمک های اضافی: ایمان کهیش و محمدرضا تارخ
داور چهارم: امید افخمی
ناظر: حسین خانبان

برنامه ۵ بازی باقی مانده از رقابت‌های هفته دوازدهم که روز شنبه برگزار می‌شود:

  • سپاهان - استقلال ۱۵:۰۰
  • پیکان - تراکتور ۱۵:۰۰
  • شهر خودرو - صنعت نفت آبادان ۱۷:۰۰
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار