نوید دانایی:
به گزارش تابناک سمنان: نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان بابیان اینکه ۳۴۹ بیماری کرونایی در مناطق تحت پوشش این دانشگاه بهبود یافتند، گفت: طی یک روز گذشته شش مورد مثبت جدید مبتلابه کرونا گزارش شد.
کد خبر: ۸۳۷۳۸۶
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶ 08 April 2020

سمنان 4 برابر میانگین کشوری پزشک دارد/ امید به زندگی مهمترین شاخصه ...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان شامگاه سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران در فضای مجازی ضمن بیان اینکه شیوع ابتلاء به بیماری کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه همچنان ادامه دارد و ما در مرحله مدیریت این بیماری هستیم، اظهار داشت: در طی یک روز گذشته شش مورد جدید مثبت مبتلابه کرونا در مناطق تحت پوشش این دانشگاه گزارش‌شده است.

وی بابیان اینکه مردم باید در این شرایط بحرانی در خانه بمانند، خاطرنشان کرد: کنترل ویروس کرونا در استان سمنان نیازمند مدیریت رفت‌وآمدها است.

نوید دانایی از بهبودی و ترخیص ۳۴۹ نفر از مبتلایان در این منطقه خبر داد و تأکید کرد: رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از ابتلاء به کرونا ویروس باید در اولویت نخست آحاد مردم باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز در این جلسه اظهار داشت: با تمهیدات جامع و تلاش‌های شبانه‌روزی و طاقت‌فرسا توانستیم مقابله موفقیت‌آمیز داشته باشیم.

رضا چمن با تأکید بر لزوم توزیع اعتبارات مناسب بر اساس حجم فعالیت‌ها (بار مراجعه، بستری، نمونه‌گیری و ابتلاء) در بین دانشگاه‌های کشور بیان کرد: تخصیص عاجل اعتبارات کافی جهت جبران حق‌الزحمه همکاران که در شرایط طاقت‌فرسا مشغول فعالیت بوده و هستند.

وی خاطرنشان کرد: تمرکز بر قطع زنجیره انتقال با پیگیری، مدیریت و کنترل فعال تماس‌ها در منزل و بیمارستان ازجمله اولویت‌هایی است که در این دانشگاه دنبال می‌شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار