علی‌رغم خط و نشان کشیدن‌های آمریکا،
نخستین نفتکش ایرانی حامل سوخت برای ونزوئلا، به سواحل این کشور در آمریکای جنوبی رسید.
کد خبر: ۸۵۴۲۸۹
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹ 25 May 2020

نخستین نفتکش ایرانی به سواحل ونزوئلا رسید

به گزارش تابناک سمنان: پایگاه اینترنتی «آی پی کلاب» در گزارشی نوشت نفتکش ایرانی به ونزوئلا رسید. در این گزارش آمده است: نخستین نفتکش ایرانی حامل سوخت برای ونزوئلا به سواحل این کشور در آمریکای جنوبی رسید.

وب‌سایت «تَنکِرز تِرَکرز» که عبور و مرور دریایی در آب‌های جهان را رصد می‌کند با انتشار تصاویری اعلام کرد نفتکش «فورچون» ایران و حامل ۴۳ میلیون لیتر بنزین که اواسط ماه مارس در بندر شهید رجایی بارگیری شده، هم‌اکنون برای تخلیه بار خود در پهلوگاه شماره ۲ پالایشگاه «اِل پالیتو» ونزوئلا لنگر انداحته است.

نخستین نفتکش ایرانی به سواحل ونزوئلا رسید

پالایشگاه ال‌پالیتو در غرب شهر کاراکاس، پایتخت ونزوئلا قرار دارد.

نخستین نفتکش ایرانی به سواحل ونزوئلا رسید

 فورچون یکی از ۵ نفتکش حامل بنزین و تجهیزات فنی پالایشگاهی، دیروز با همراهی نیروی هوایی و دریایی ونزوئلا از آب‌های بین‌المللی وارد قلمرو سرزمینی این کشور شد

نفتکش «فورچون» با پرچم ایران روز یکشنبه با اسکورت نیروی دریایی ونزوئلا وارد آب‌های این کشور شد.

ویدئوی تهیه و منتشر شده از یک بالگرد نیروی دریایی ونزوئلا نشان می‌دهد کشتی نظامی PO-۱۳ Yekuana در حال اسکورت نفتکش ایرانی است.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، پیشتر ضمن هشدار به آمریکا در خصوص هرگونه مانع‌تراشی بر سر راه نفتکش‌ها در دریای کارائیب از انجام آزمایش موشکی برای دفاع از آب‌ها و سواحل این کشور خبر داده بود.

او از ورود نخستین نفتکش ایرانی به آب‌های این کشور ابراز خرسندی کرد و گفت کشورش هرگز در برابر آمریکا زانو نخواهد زد.

«فورچون»، «فارست»، «پِتونیا»، «فاکسون» و «کلیول» که گفته می‌شود حامل حدود ۱/۵ میلیون بشکه سوخت تولید ایران برای تحویل به ونزوئلا هستند از ماه جاری میلادی حرکت خود را آغاز کرده و با عبور از کانال سوئز راهی آب‌های دریای کارائیب شده بودند. فورچون که اواسط ماه مارس از بندر شهید رجایی در ایران به مقصد ونزوئلا حرکت کرد، حامل ۴۳ میلیون لیتر بنزین است.

قرار است فارست نیز مانند فورچون با اسکورت دریایی ارتش ونزوئلا به یکی دیگر از بنادر این کشور هدایت شود.

سومین نفتکش ایران به نام «فاکسون» قرار است روز چهارشنبه ۲۷ مه (پس فردا) حدود ساعت ۱۴ به وقت محلی به موقعیت اسکورت ونزوئلا برسد. دو نفتکش دیگر نیز در مسیر ورود به حوزه کارائیب و عزیمت به سواحل ونزوئلا هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار