سعید عزت اللهی بازیکن تیم‌ملی فوتبال درباره بگو مگو با علیرضا بیرانوند و گذراندن اوقات فراغت با سردار آزمون و طارمی در دورهمی صحبت کرد.
کد خبر: ۸۷۳۰۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲ 09 July 2020

به گزارش تابناک سمنان: شب گذشته مهران مدیری میزبان سعید عزت اللهی بازیکن تیم‌ملی فوتبال بود.

برای شروع گفت و گو مدیری رو به عزت اللهی کرد و گفت: هافبک یعنی چی من نمیدونم.

عزت اللهی گفت: بازیکنانی که در خطوط میانی زمین بازی می‌کنند، هافبک هستند که انتقال دهنده تیم از دفاع به حمله را به عهده دارند و در موقع دفاع کردن هم پوشش خط دفاع را انجام می‌دهند.

وی درباره تاریخ تولد خود عنوان کرد: متولد دهم مهر ماه ۱۳۷۵ هستم. همه از مهر ماهی ها تعریف می کنند.

بازیکن تیم ملی درباره شروع فعالیت خود و همراهی پدرش با وجود اینکه پیشکسوت تیم ملوان بود، توضیح داد:قطعا پدرم مشوق اصلی من بودند و هر چه دارم از راهنمایی پدرم است. البته من برای شروع ورزش حدود ۶ ورزش مثل جودو، شطرنج، شنا، والیبال و بسکتبال را سپری کردم و پدرم هیچ وقت من را به اجبار به سمت فوتبال راهنمایی نکردند اما در پایان خودم به فوتبال رسیدم.

وی افزود: البته من اضافه وزن بسیاری داشتم هیچ کسی فکر نمی‌کرد، من فوتبال بازی کنم. اما من یک روزی تصمیم خودم را گرفتم تا فوتبال را ادامه بدهم. به طور حرفه‌ای از ۸ سالگی مدرسه فوتبال پدرم بازی کردم، بعد از آن به شهرداری انزلی رفتم و در ۱۴ سالگی نونهالان ملوان و در ۱۶ سالگی اولین بازی خودم را در لیگ برتر برای تیم ملوان انجام دادم و به عنوان جوانترین بازیکن فوتبال لیگ برتر بازی کردم.

وی عنوان کرد: البته خودم هم یک آکادمی فوتبال راه اندازی کردم تا بتوانیم استعداد‌های خوب را معرفی کنیم.

بازیکن تیم ملی درباره حاشیه فوتبال گفت: همیشه حاشیه در فوتبال ایران بوده و می‌توانم به حاشیه‌ای که با علیرضا بیرانوند داشتیم اشاره کنم. ما در جام جهانی سر یک توپ که زودتر دفع کردم با هم بگو و مگو کردیم البته خیلی بزرگ نمایی شد که ما باهم دعوا کردیم اما اینگونه نبود.

مدیری گفت: این بگو و مگو چگونه بود؟ عزت اللهی گفت: بازی با پرتغال در جام جهانی بود، خیلی روی حرکات رونالدو حساس بودم، دقیقه ۲۰ رونالدو به سمت دروازه ایران آمد و من زودتر از بیرانوند توپ را به اوت فرستادم؛ علیرضا گفت: چرا زودتر زدی؟ من هم گفتم مگه حرف زدی که بدونم.(خنده)صداشو بالا برد، اما نزدیک هم شدیم وهمدیگر بوسیدیم و تمام شد.

استقبال بازیکن تیم ملی از حاشیه های طنز

عزت اللهی ادامه داد: حاشیه‌هایی که طنز باشد و خنده بر لب مردم بیاورد دوست دارم، اما وقتی به شخصیت طرف توهین شود مخالف هستم. مثلا بعد از بازی اسپانیا در جام جهانی همه کامنت گذاشته بودند که اسپانیایی بلد هستی متوجه شدم که آقای خیابانی در طول بازی لطف کردند و گفته بودند که سعید ما اسپانیایی بلد است. (خنده) طوری شده که برای موضوع کرونا استوری می گذارند که با اینکه کرونا آمده، اما سعید ما اسپانیایی می داند.

لحظه وصف نشدنی زندگی سعید عزت اللهی در گل به اسپانیا

بازیکن تیم ملی درباره خاطره گل به تیم‌ملی اسپانیا گفت: گل اسپانیا یک خاطره قشنگ در زندگی من بود و من فراز و نشیب را در مدت ۵ دقیقه تجربه کردم هرچه قدر توضیح بدهم. هیچ کسی به اندازه خودم این صحنه را درک نمی‌کند انگار بعد از گل آن لحظه روی زمین نبودم و در یک فضای دیگری حضور داشتم.

بازیکن تیم ملی در پاسخ به سوال مدیری درباره اینکه بهترین دوستانت سردارآزمون، طارمی و جهانبخش هستند و اوقات فراغت چکار می‌کنند؟گفت:با توجه به اینکه تقریبا هم سن هستیم در بیشتر اردو‌ها کنار هم بودیم و اوقات فراغت منچ و مار پله، پلی استیشن بازی می‌کنیم.

مهمترین هدف عزت اللهی درفوتبال

عزت اللهی درباره هدف خود گفت: هدف من در زندگی این است که در تیم فوتبال رئال مادرید بازی کنم، شاید صحبت من کلیشه‌ای باشد، اما به عنوان کسی که از سن کم در کشور‌های اروپایی زندگی کردم و تمرینات پایه تیم‌ها را دیدم. استعداد‌های ایرانی در همه زمینه‌ها خیلی برتر از خارجی‌ها است. اما آن بحثی که سرعت پیشرفت را در آن‌ها افزایش می‌دهد و از ما جلوتر هستند بحث اعتماد صددرصد است و بهاء دادن به جوانان و استعدادهایشان است.

گلایه سعید عزت اللهی از وضعیت آشفته فوتبال

عزت اللهی درباره فوتبال ایران گفت: اوضاع فوتبال ما در حال حاضر خوب نیست، اگر با صداقت بخواهیم صحبت کنیم نمی‌توانیم همیشه همه چیز را بگوییم عالی است و باید با مردم و خودمان صادق باشیم. از لحاظ مدیریتی هنوز فدراسیون ما رئیس ندارد؛ و تیم ملی ما دو سال مانده به جام جهانی نتایج خوبی نگرفته است و تغییر مربی داشتیم. باشگاه‌های فوتبال هم با کمبود امکانات و بی پولی درگیر هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار