دبیرکل سازمان جهانی بهداشت طی اظهاراتی تاکید کرد که اگر کشور‌ها به دستورالعمل‌های بهداشتی عمل نکنند، اوضاع شیوع ویروس کرونا بدتر خواهد شد.
کد خبر: ۸۷۴۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰ 13 July 2020

به گزارش تابناک سمنان: به نقل از رویترز، تدروس آدهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه طی اظهاراتی خاطرنشان کرد که اکثر کشورها در مسیر اشتباهی در مبارزه با ویروس کرونا گام بر می‌دارند. 

رئیس سازمان جهانی بهداشت هشدار داده که اگر کشور‌ها به اصول اولیه اقدامات پیشگیرانه عمل نکنند، بحران ویروس کرونا می‌تواند «بدتر و بدتر» هم بشود.

تدروس آدهانوم طی یک کنفرانس مطبوعاتی مجازی در ژنو گفت: «بگذارید صریح بگویم، بسیاری از کشور‌ها در مسیری نادرست حرکت می‌کنند و ویروس همچنان اولین دشمن ماست».

او افزود: «در برخی از کشورها آمار تلفات ناشی از ویروس کرونا افزایش زیادی داشته است».

بر اساس آمار جهانی مربوط به مبتلایان به ویروس کرونا، طی پنج روز گذشته بیش از یک میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بدین ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از ۱۳ میلیون نفر هم عبور کرده است. در این بین بیش از ۵۷۲ هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت پیش از این هم هشدار داده بود که اگر کشورها در لغو محدودیت‌ها و بازگشایی اقتصادی عجله کنند، آنگاه خطر بازگشت شیوع ویروس کرونا بسیار جدی خواهد بود. آمریکا همچنان در شمار مبتلایان روزانه به ویروس کرونا پیشتاز است. در این کشور بیش از سه میلیون ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار