مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بار دیگر از توافق هسته‌ای ایران دفاع کرد.
کد خبر: ۸۷۵۶۱۵
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶ 15 July 2020

به گزارش تابناک سمنان: جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پنجمین سالگرد توافق هسته‌ای ایران در یادداشتی در پایگاه خبری پروجکت سیندیکت، بار دیگر این توافق حمایت کرد.

بورل در این مقاله نوشت: ما با ایران به توافقی دست یافتیم که توانست از توسعه تسلیحات هسته‌ای تهران و بی ثباتی در خاورمیانه جلوگیری کند.

وی تاکید کرد: حقیقت این است که اگر برجام نابود شود، هیچ جایگزینی برای آن وجود نخواهد داشت. این توافق پس از ۱۲ سال کشمکش و تلاش حاصل شد. برجام از سوی قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل مورد تایید قرار گرفت.

بورل خاطر نشان کرد: برجام یک توافق اثر بخش بود. شاهد ان بودیم که آژانس بین المللی انرژی اتمی در ۱۵ گزارش پیاپی پایبندی تهران به توافق هسته‌ای را تایید کرد. حتی با وجود خروج آمریکا از برجام در سال ۲۰۱۸ نیز ایران به مدت ۱۴ ماه در این توافق ماند. تهران باید به تعهدات خود ذیل برجام عمل کند، اما باید از مزایای این توافق نیز منتفع شود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: هنوز هم برنامه هسته‌ای ایران تحت بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارد. ما می‌توانیم از برجام به عنوان سنگ بنایی برای حل سایر نگرانی‌های مربوط به رفتار‌های ایران استفاده کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار