پس از شکست مفتضحانه قطعنامه ضدایرانی آمریکا عنوان کرد
وزیر خارجه آمریکا در پی رای نیاوردن قطعنامه کشورش علیه ایران اعلام کرد واشنگتن به تلاش برای جبران آن ادامه می‌دهد.
کد خبر: ۸۸۷۷۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴ 15 August 2020

به گزارش تابناک سمنان: وزیر خارجه آمریکا با یادآوری شکست سنگین طرح چند ماهه کشورش برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت، از آن به عنوان اشتباهی یاد کرد که جبران خواهد شد.

پس از شکست مفتضحانه آمریکا در تصویب قطعنامه ضد ایرانی خود در شورای امنیت، مایک پمپئو در ادعایی در حساب توییتری خود آورد: امروز شورای امنیت نتوانست ایران را (برای اقداماتش) پاسخگو کند. این (شکست قطعنامه آمریکا) بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان را قادر به خرید و فروش سلاح‌های مهلک کرد و خواست کشور‌های خاورمیانه را نادیده گرفت. آمریکا کماکان به تلاش برای جبران این اشتباه ادامه خواهد داد.

شایان ذکر است، تلاش آمریکا برای تصویب پیش نویس قطعنامه برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران ناکام ماند. بر این اساس، تنها کشور دومینیکن و آمریکا به این قطعنامه رای مثبت دادند. یازده کشور عضو شورای امنیت به این قطعنامه رای ممتنع دادند. همچنین چین و روسیه با مخالفت خود، این قطعنامه را وتو کردند. این قطعنامه برای تصویب نیازمند ۹ رای موافق اعضا و عدم مخالفت ۵ عضو دائم شورای امنیت شامل روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آمریکا بود.

آمریکا تاکید کرد پس از ناکامی در تصویب تحریم‌های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت، با استناد به برجام (علی رغم خروج خود از آن) مکانیسم ماشه را فعال خواهد کرد و به این ترتیب تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را باز می‌گرداند. با این حال، بسیاری از حقوقدانان بین المللی این اقدام آمریکا فاقد وجاهت قانونی است.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار