سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج پذیرفته شدگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بر اساس سوابق تحصیلی خبر داد.
کد خبر: ۹۰۹۵۷۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۰ 15 October 2020

نتیجه پذیرفته شدگان بدون کنکور اعلام شد

به گزارش تابناک سمنان فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج نهایی رشته های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ هم اکنون بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

زرین آمیزی ادامه داد: ثبت نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی معدل کتبی دیپلم بود، از روز یکشنبه ۵ مرداد ماه سال جاری آغاز شد و بعد از دوبار تمدید چهارشنبه ۱۴ مهر ماه به پایان رسید.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر این اساس همه داوطلبان و متقاضیان می‌توانستند در این مهلت براساس ضوابط و شرایط مندرج در این دفترچه راهنما برای پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی(معدل کتبی دیپلم) در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در روزهای فوق به سایت اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته(حداکثر ۱۰۰ کدرشته) به روش اینترنتی، اقدام کنند.

زرین آمیزی گفت: در مرحله نهایی ۲۲۹ هزار و ۳۳۹ نفر پذیرفته شده اند که از این تعداد ۱۳۳ هزار و ۳۵۵ نفر زن و ۹۵ هزار و ۹۸۴ نفر مرد هستند.

او ادامه داد: در دوره های روزانه ۲۳ هزار و ۹۲۳ نفر، در دوره های شبانه "نوبت دوم" ۸ هزار و ۶۶۵ نفر و در دوره های پیام نور ۱۲۶ هزار و ۹۵۰ نفر و در دوره های غیر انتفاعی ۶۲ هزار و ۳۵۱ نفر پذیرفته شده اند.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش ادامه داد: در دوره های پردیس خودگردان هزار و ۱۵۰ نفر، در دوره های مجازی دولتی ۲ هزار و ۱۱۱ نفرو در دوره های مجازی غیر دولتی ۳ هزار و ۹۰۰ نفر  پذیرفته شده اند.

او ادامه داد: ظرفیت پذیرش در این دوره‌ها در مجموعه تمام دوره‌های روزانه، شبانه، مجازی، غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور ۳۹۴ هزار و ۲۳۳ نفر است که از این تعداد ۲۲ هزار و ۳۳۳ نفر ظرفیت معادل ۵ درصد به دوره روزانه و ۳۷۱ هزار و ۹۰۰ نفر ظرفیت، به دوره‌های شهریه پرداز اختصاص دارد.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش تصریح کرد: بر اساس آمار نهایی تعداد ۲۲۵ هزار و ۴۳۰ داوطلب برای رشته هایی که پذیرش آنها بر اساس سوابق تحصیلی است، ثبت نام کرده اند.

زرین آمیزی گفت: داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و به دو شیوه " شماره شناسنامه و نام خانوادگی و شماره شناسنامه و شماره پرونده" نتایج خود را دریافت کنند.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: yjc

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار