مهر: مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان بابیان اینکه عوامل راهداری به ۵۶ خودروی گرفتار در جاده‌های برف‌گیر استان امدادرسانی کردند، گفت: مردم از سفرهای غیرضروری بپرهیزند.
کد خبر: ۹۳۴۰۳۸
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳ 22 January 2021

امدادرسانی به ۵۶ خودروی گرفتار در جاده‌های برف‌گیر استان سمنان

به گزارش تابناک سمنان احسان منصور کیایی با اشاره به‌پیش‌بینی‌های هواشناسی و برودت هوا اظهار داشت: مردم از سفرهای غیرضروری و تردد از محورهای کوهستانی و برف‌گیر پرهیز کنند.

وی بابیان اینکه از شب گذشته تاکنون به ۵۶ خودروی گرفتار در جاده‌های برف‌گیر استان سمنان امدادرسانی شده است، افزود: ۴۰ خودرو در محور دیباج – گلوگاه و ۱۶ خودرو در محور شهمیرزاد – فولاد محله امدادرسانی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان با تأکید بر اینکه محور دیباج به گلوگاه مسدود است انسداد این جاده در حوزه مازندران قرار دارد، یادآور شد: محور چشمه‌علی - فولاد محله و دشت بو صبح امروز بازگشایی شد.

منصور کیایی با اشاره به اینکه محور روستایی به بادله کوه مسدود است، ابراز کرد: با توجه به تعطیلی پایان هفته و بارش برف در ارتفاعات مردم برای تفرج و تفریح به مناطق کوهستانی سفر و متأسفانه مشکلات عدیده‌ای را برای مأموران راهداری ایجاد می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه تمام محورهای اصلی و فرعی مهدی‌شهر باز است، اضافه کرد: برخی راه‌های روستایی این شهرستان مسدود است که مأموران راهداری درصدد بازگشایی آن هستند.

درخصوص آب‌وهوا نیز باید گفت نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که بعد از دو روز بارش زا آرامش به جو استان سمنان بازگشته است و آسمان غالب شهرستان‌های استان هم‌زمان با صبح آدینه آفتابی و صاف است.

هم‌اکنون دمای هوا در سمنان صفر درجه است و وزش باد پدیده غالب هواشناسی برای مرکز استان محسوب می‌شود.

در شاهرود نیز دمای هوا چهار درجه زیر صفر است و دامغان صبح سرد یک درجه زیر صفر خود را با وزش باد آغاز کرده است.

دمای هوا در گرمسار دو و در ایوان‌کی یک درجه بالای صفر است، پیش‌بینی هواشناسی برای امروز و فردای استان سمنان نیز تداوم شرایط پایدار و آسمان صاف همراه با وزش باد به‌خصوص در شهرستان دامغان و مهدی‌شهر است.

پدیده خاص جوی دیگری در آسمان استان سمنان طی روزهای آتی دیده نمی‌شود. گفتنی است هم‌زمان با روز جمعه سردترین نقاط استان کالپوش و شهمیرزاد با شش درجه زیر صفر هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار