رغب مردم به طب سنتی؛
تابناک سمنان: امیر بینایی با بیان تمایل مردم به طب سنتی تصریح کرد: نبود یک مرجع مطمئن در حوزه طب سنتی باعث شده است که مردم خدمات را به صورت نا ایمن دریافت کرده و مشکلاتی متعدد برای خودشان به وجود بیاورند.
کد خبر: ۹۴۲۸۱۸
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶ 22 February 2021

Image result for طب سنتی

 

مدیر کل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان در نشستی با اعضای هیئت مدیره انجمن فعالان طب سنتی، مکمل و گیاهان دارویی این استان اظهار کرد: رویکرد  وزارت کشور در چندین سال گذشته از نگاه نظارتی به سمت توسعه و حمایت از تشکل‌ها تغییر پیدا کرده است که این می‌تواند اثرات مطلوبی در ارتقای سطح  مشارکت‌های مردمی و اثر بخشی فعالیت‌ها داشته باشد.

وی با اشاره به راه‌اندازی انجمن فعالان طب سنتی، مکمل و گیاهان دارویی سمنان گفت: انتظار می‌رود که  با توجه به استانی بودن این انجمن، در آینده شاهد ایجاد دفاتر نمایندگی در شهرستان‌ها و توسعه فعالیت تشکل در همه شهرستان‌های استان باشیم.

امیر بینایی ادامه داد: رویکرد دفتر امور اجتماعی و فرهنگی در سال ۹۹ و همزمان با صدور و یا تمدید پروانه فعالیت نشست با تشکل‌ها به منظور دریافت برنامه‌های آتی و همچنین مروری بر اقدامات صورت گرفته در گذشته است.

بینایی  بر لزوم ارتباط و تعامل بیشتر انجمن با دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تاکید و تصریح کرد: این ارتباط و تعامل می‌تواند به پیشبرد و سرعت‌دهی به کارها کمک کند.

بینایی بر لزوم  تدوین برنامه عملیاتی سالانه این انجمن و گزارش عملکرد مالی و اجرایی و ارائه به دبیرخانه شورای توسعه و حمایت تاکید و خاطرنشان کرد:  تهیه بانک اطلاعاتی بیماری‌های رایج در شهرستان‌های استان می‌تواند انجمن را در پیشبرد اهداف و رسالت این انجمن کمک کند.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های انتفاعی باید در چارچوب اهداف اساسنامه و اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده انجمن باشد بر لزوم توجه بیشتر به حوزه پیشگیری تاکید و اضافه کرد: اقدامات پیشگرانه در حوزه بهداشت و درمان قطعاً هزینه‌های دولت را کاهش خواهد داد.

مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان با اشاره به اهمیت پژوهش در حوزه طب سنتی از اعضای این انجمن خواست:  اجرای طرح‌های پژوهشی بر اساس اهداف تعیین شده در اساسنامه در دستور کار انجمن قرار گیرد.

وی معتقد است که  فرهنگ‌سازی و آموزش برای عامه جامعه در موضوع طب سنتی با کمک دستگاه‌های مختلف فرهنگی اثرگذار خواهد بود.

بینایی گفت: ساماندهی عطاری‌ها و توانمندسازی و آموزش آنها یکی از موضوعات مهمی است که انجمن می‌تواند در آن نقش بسزایی داشته باشد. استانداری سمنان در این بخش آمادگی کامل برای همکاری با انجمن دارد. ضمن اینکه با توجه به اهمیت دانش آموزان باید  از ظرفیت آموزش و پرورش برای ارائه مطالب آموزشی به دانش آموزان استفاده گردد.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار