طبق آخرین آمارها؛
طبق آمار ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود، در ۲۴ ساعت گذشته دو نفر به دلیل بیماری کرونا در سطح استان سمنان جان خود را از دست داده اند.
کد خبر: ۹۴۳۱۴۹
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰ 23 February 2021

کرونا ۲ بیمار دیگر در استان سمنان را به کام مرگ کشاند

 

به گزارش تابناک سمنان آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای روز سه شنبه، دو بیمار کرونایی در سطح استان سمنان جان خود را از دست دادند تا تعداد بیماران فوتی کرونایی در استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به ۹۱۵ نفر برسد.

در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۱۲۸ مورد بیمار جدید کرونایی نیز در سطح استان سمنان شناسایی شدند و تعداد بیماران بستری استان به عدد ۱۲۱ رسید که نسبت به روزهای قبل متأسفانه افزایش داشته است.

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در سطح استان سمنان ۲۴ هزار و ۵۶۱ نفر به این بیماری مبتلا شدند که ۱۷ هزار و ۵۳۰ نفر از این بین به صورت سرپایی مداوا و یا جان خود را از دست دادند و هفت هزار و ۴۹۲ نفر نیز بعد از بستری در بیمارستان بهبود و مرخص شده‌اند.

در ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای روز سه شنبه همچنین ۱۴ بیمار کرونایی نیز در سطح استان سمنان با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

هم اکنون چهار شهرستان استان سمنان شامل سمنان، گرمسار، دامغان و مهدی‌شهر در وضعیت زرد کرونایی و سه شهرستان دیگر در شرایط آبی قرار دارند و شاهرود تنها شهرستان نارنجی استان سمنان است. این آمارها نشان از بازگشت دوباره اوج کرونایی در شرق استان سمنان دارد.

رعایت فاصله گذاری اجتماعی، الزامات بهداشتی، شستشوی دستان، دوری از تجمعات و مهمانی‌ها توصیه مهم مسئولان بهداشت و درمان به مردم است. محدودیت‌ها نیز طبق رنگ‌بندی از شنبه مجدداً احیا می‌شوند.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است که آمار کرونای استان در واقع مجموع داده‌های ارائه شده از سوی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: مهر

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار