مقام‌های سعودی از دستگیری برخی افسران و کارمندان گارد سلطنتی و دادگاه سلطنتی در چارچوب پرونده فساد مالی خبر دادند که ر در حقیقت بهانه و ابزار بن سلمان برای پاکسازی ادارات و نهادهای حکومتی از وجود مخالفان و منتقدان است.
کد خبر: ۹۴۵۴۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵ 03 March 2021

عربستان| دستگیری شماری از افسران و کارمندان گارد سلطنتی

 

به گزارش تابناک سمنان به نقل از عربی 21 ،عربستان سعودی روز سه شنبه اعلام کرد که برخی از افسران و کارمندان گارد سلطنتی و دادگاه سلطنتی را به اتهام فساد دستگیر کرده است.

خبرگزاری عربستان گزارش داد که هیئت کنترل و مبارزه با فساد اداری تحقیقات را در سه مورد آغاز کرده است که در این تحقیقات افسر گارد سلطنتی و بیست و یک تاجر در خارج از کشور از ملیت عرب به فساد متهم شدند.

بر اساس گزارش این خبرگزاری، متهمان با نقص سیستم تدارکات دولتی به شرکتهای متعلق به آنها و آشنایانشان مناقصه می‌دادند و در مقادیر آن دستکاری می‌کردند و همچنین از نزدیکانشان برای خرید املاک و مستغلات در داخل و خارج عربستان استفاده می‌کردند که مبالغ به دست آمده از این فساد تاکنون به 400 میلیون ریال ( 106.7 میلیون )دلار رسیده است.

هیئت کنترل و مبارزه با فساد اداری اعلام کرد که پرونده دوم مربوط به یک کارمند دادگاه سلطنتی است که قبلاً در اداره اراضی و مزایا کار می‌کرد.

هیئت مبارزه با فساد اداری ، پرونده‌های عظیم فساد اداری قضات ، افسران و بازرگانان در عربستان را به ارزش صدها میلیون ریال اعلام می‌کند.

«محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی با دفاع از موج بازداشت مسئولان کنونی و پیشین عربستان و آنچه مبارزه با فساد خوانده است، مدعی شد که وی تلاش می‌کند با این کار، اقتصاد کشورش را اصلاح کند.

این درحالی است که سازمان‌های حقوق بشری، اقدام عربستان برای بازداشت کسانی که از آن‌ها به عنوان مفسد اقتصادی یاد می‌کند، مخالفان ولیعهد سعودی برای جانشینی پدر دانسته‌اند، تا اقدامی که رسانه‌های عربستانی از آن به عنوان پرونده مبارزه با فساد تعبیر می‌کنند.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تسنیم

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار