رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان گفت: طرح «نذر سبز» برای کمک به ادای نذر شهروندان سمنانی در کاشت درخت اجرا می‌شود.
کد خبر: ۹۴۷۱۴۳
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷ 08 March 2021
 
سمنانی‌ها با طرح «نذر سبز» به توسعه درختکاری کمک کنند

 

به گزارش تابناک سمنان معصومه منظمی روز دوشنبه با بیان اینکه مشارکت در طرح «نذر سبز» به ۲ صورت امکان پذیر است گفت: در شیوه اول، متقاضی حامی تعدادی نهال موجود در نهالستان می‌شود و برای مدتی معلوم، مراقبت و نگهداری از نهال را به عهده می‌گیرد.

وی افزود: شیوه دوم مشارکت نیز نذر تولید نهال است و متقاضیان می‌توانند با خرید نهال و سپردن آن به کسی که امکان و فضای کاشت و نگهداری از آن را دارد در این طرح مشارکت کنند یعنی تعداد نهال نذر خود را از منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان می‌گیرند و در مکانی که این اداره مشخص کرده می‌کارند و نگهداری از آن به عهده شهرداری و یا شخصی خاص باشد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان گفت: هزینه تولید هر نهال از زمان کشت بذر تا توزیع نهال و به مدت یک سال، ۵۰ هزار ریال است و متقاضیان با پرداخت این هزینه در تولید نهال مشارکت می‌کنند.

منظمی بیان کرد: علاقه‌مندان به مشارکت در این طرح می‌توانند از طریق شماره تماس ۳۱۶۰۱۵۱۰ و یا پست الکترونیکی به نشانی manabe.tabiei.semnan@gmail.com در خصوص نحوه پرداخت هزینه نذر خود اطلاع کسب کنند.

وی نذر کاشت درخت را یکی از بهتین نذرها و میراثی از نیاکان و ایرانیان باستان دانست گفت: کاشت درخت کاری عام‌المنفعه است و اثرات نیک آن سال‌های طولانی بر روی زمین باقی می‌ماند.

به گزارش ایرنا، در هفته منابع طبیعی ۷۰۰ هزار نهال مثمر و ۸۰۰ هزار نهال غیرمثمر به منظور توسعه باغات و فضای سبز در استان سمنان کاشته می شود.

هر سال از ۱۵ اسفند روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی است.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ایرنا

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار