استاندار سمنان با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت‌های مطلوبی در بخش معدن است؛ گفت: خام فروشی از مشکلات معادن استان سمنان است.
کد خبر: ۹۵۳۵۵۹
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۵ 06 April 2021

خام‌فروشی از مشکلات معادن استان سمنان است

 

به گزارش تابناک سمنان  علیرضا آشناگر شامگاه امروز در نشست شورای اداری که با حضور سورنا ستاری در حال انجام است؛ با بیان اینکه جلوگیری از خام فروشی معادن در استان سمنان در حال پیگیری است؛ اظهار داشت: با جلوگیری از خام‌فروشی گامی مهم در راستای توسعه استان سمنان برداشته می‌شود و می‌توان با فرآوری مواد معدنی به ارزش افزوده بیشتری دست یافت.

وی با اشاره به اینکه فعالان حوزه دانش‌بنیان نیاز به توجه و حمایت ویژه دارند؛ گفت: اگر این فعالان حمایت شوند به توسعه استان کمک می‌شود.

وثیقه بانکی یکی از مشکلات مهم فعالان حوزه دانش‌بنیان

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان با بیان اینکه وثیقه بانکی یکی از مشکلات مهم فعالان حوزه دانش‌بنیان است؛ تصریح کرد: اگر حمایت جدی از این حوزه نشود ادامه راه برایشان سخت بوده و ممکن است برای ادامه مسیر دچار مشکل شوند.

آشناگر با بیان اینکه برخی از استارت آپ‌های استان سمنان نیاز به کمک مالی دارند؛ از معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور خواست تا درخواست کمک 50 میلیارد ریالی شرکت‌های فناوری و استارت‌ آپ‌های این استان مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه باید موانع بر سر راه فعالان حوزه دانش‌بنیان برداشته شود؛ به بلاتکلیف بودن کمک 20 میلیارد ریالی برای صندوق پژوهش و فناوری نیز اشاره کرد و گفت: نیاز تا میزان سرمایه پارک علم و فناوری استان سمنان افزایش یابد تا مشکلات این بخش کاهش یابد.

استاندار سمنان با اشاره به تحقق 90 درصدی مصوبه‌های سفر پیشین معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری به استان سمنان گفت: استان سمنان ظرفیت‌های مطلوبی در حوزه واحدهای دانش‌بنیان دارد و در این راستا نیز راه‌اندازی ی سه کارخانه دانش‌بنیان در شهرستان‌های سمنان، شاهرود و دامغان مورد موافقت قرار گرفته است.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری صبح امروز برای افتتاح چند پروژه حوزه علم و تجاری‌سازی به استان سمنان سفر کرد.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تسنیم

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار