۴۰ درصد دستگاه‌های اجرایی مناسب سازی نشدند؛
تابناک سمنان: علیرضا ایزدپور مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: ۶۰ درصد دستگاه‌های اجرایی استان بر اساس ارزیابی‌ها برای استفاده معلولان مناسب‌سازی شد.
کد خبر: ۹۹۴۹۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۰ 19 September 2021

آغاز طرح مطالعاتی «خمین، شهر بدون مانع» - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان  | Mehr News Agency

 

مدیرکل بهزیستی استان سمنان اظهار داشت: استان سمنان در بین استان‌های کشور در شاخص رعایت اصول مناسب‌سازی در رتبه یازدهم قرار دارد.

علیرضا ایزدپور گفت: مناسب سازی برای حضور معلولان در جامعه یکی از مسایل اساسی است و در همین راستا ، چهار دستگاه اتوبوس شهری مناسب سازی شده در شهر سمنان در حال حاضر به افراد دارای معلولیت ارائه خدمات می‌کنند که نیاز است تا تقویت و ساماندهی شود.

ایزدپور افزود: استان سمنان حدود ۱۳ هزار معلول دارد که ۵ هزار نفر معلول جسمی حرکتی و ۳ هزار نفر معلول نیمه‌بینا و نابینا هستند و این مساله اهمیت مناسب سازی را دوچندان می‌کند.

وی ادامه داد :قانون حمایت از افراد دارای معلولیت در سال ۱۳۸۳ تصویب و سپس در سال ۱۳۹۰ مورد بازبینی قرار گرفت و همچنین قابل ذکر است که بیش از ۱۰ درصد از جمعیت استان بالای ۶۰ سال سن دارند که می‌توانند از موارد مناسب سازی در سطح جامعه بهره‌مند شوند.

ایزدپور با بیان اینکه مناسب سازی فقط مختص معلولان نیست و سایر افراد نیز از این مهم بهره‌مند خواهند شد، اضافه کرد: فرد معلول باید بتواند در هر جایی از شهر که اراده کرد، حضور یابد و خدمات دریافت کند.

وی در خاتمه با اشاره به برگزاری ۱۵ جلسه مناسب سازی در استان، گفت: قانون جامع حمایت از معلولین، ظرفیت‌های بسیار خوبی در بحث مسکن، اشتغال، مناسب سازی و حقوق شهروندی دارد که باید به بهترین نحو ممکن از آن استفاده کرد.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
 

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: