داستان VAR و کریس ادامه دارد؛
بعد از اتفاقاتی که در آخرین بازی رونالدو در یووه رخ داد داستان VAR و فوق ستاره پرتغالی همچنان ادامه دارد.
کد خبر: ۹۹۵۰۴۴
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳ 20 September 2021

به گزارش تابناک سمنان تیم منچستریونایتد عصر امروز در یک بازی مهیج و دراماتیک موفق شد میزبان خود وستهم را با نتیجه دو بر یک شکست دهد. کریستیانو رونالدو، فوق ستاره منچستری ها در این دیدار گل اول تیمش را به ثمر رساند و سه بار هم در داخل محوطه جریمه با خطاهای مشکوک بازیکنان حریف سرنگون شد اما داور در هیچ کدام از این صحنه ها اعتقادی به پنالتی نداشت و حتی از VAR هم کمک نگرفت.

این در حالی است که داور برای پذیرفتن گل رونالدو، چند دقیقه ای به منچستری ها استرس وارد کرده و از VAR کمک گرفت. مارتین آتکینسون 50 ساله در ثانیه های پایانی بازی هم به کمک VAR یک ضربه پنالتی به ضرر یاران رونالدو گرفت تا این ابهام به وجود بیاید که چرا در صحنه های مربوط به رونالدو، فقط یک بار و آن هم بعد از گلی که او زد سراغ VAR رفت و هیچ کدام از صحنه های مربوط به خطای بازیکنان وستهم روی کریس که به نظر می رسید حداقل می شد یکی از آنها را پنالتی گرفت برای بررسی در VAR دیده نشد ؟!

 
رونالدو در این صحنه با تکل بی محابای مدافع حریف در داخل محوطه جریمه سرنگون شد. داور بازی نه تنها اعتقادی به پنالتی نداشت بلکه از VAR هم برای کم گرفتن استفاده نکرده و قاطعانه رای به ادامه بازی داد.

 

 

البته این طلسم عجیب فقط مربوط به بازی با وستهم نبود و در آخرین بازی رونالدو برای یوونتوس نیز مورد مشابهی را در مورد او شاهد بودیم؛ کریس در واپسین ثانیه های وقت های تلف شده با یک ضربه سر دیدنی دروازه اودینزه را باز کرد تا تیمش را به سه امتیازی حساس در خارج از خانه برساند؛ او پیراهن خود را هم از فرط شادی در آورده و یک کارت زرد را به جان خرید؛ با تصمیم غیر منتظره داور اما از این گل فقط یک کارت زرد برای رونالدو ماند و پس از بررسی صحنه و به میلی متری ترین شکل ممکن گل او مردود اعلام شد؛ ستاره یووه پس از تصمیم داور در حالی که بهت زده بود فقط لبخندی تلخ به لب داشت.

 

 

رونالدو این بار در داخل محوطه جریمه در حالی که قصد عبور از مدافع حریف را داشت با پس از برخورد به زانوی او تعادلش را از دست داده و نقش بر زمین شد. کریس این بار دیگر امیدوار بود که داور پنالتی را اعلام کرد آتکینسون اما مثل دفعه قبل نه اعلام پنالتی کرد و نه صحنه را در VAR مورد بررسی قرار داد!

 

 

این سومین صحنه مشکوک در داخل محوطه جریمه تیم وستهم بود که یک بار دیگر موجب سرنگونی رونالدو شد؛ صحنه آهسته به خوبی نشان می داد که رونالدو با دخالت بازیکن حریف تعادل خود را از دست داده است؛ در میان بهت منچستری ها داور بازی هم اعتقادی به پنالتی نداشت و از VAR هم کمک نگرفت.

 

حال پس از آن اتفاق تلخ برای رونالدو، VAR یک بار دیگر با رونالدو شاخ به شاخ شد. البته این بار کریس خوش شانس بود که پایان داستان VAR برای او و تیمش تلخ نبود و ده خیا، پنالتی دقایق تلف شده وستهم را با یک عکس العمل دیدنی مهار کرد.

 

 

 

برخورد توپ به دست بازیکن منچستر در صحنه پنالتی برای وستهم کاملا آشکار بود اما داور آن را در شرایط بازی ندید و پس از بررسی در VAR خطای هند پنالتی را برای میزبان اعلام کرد؛ این در حالی است که آتکینسون در سه صحنه مشکوکی که رونالدو داخل محوطه جریمه وستهم نقش بر زمین شد از VAR کمک نگرفته و قاطعانه ادامه بازی را اعلام کرد.

 

 

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ورزش سه

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار