در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۴۴ میلیون و ۴۲۳ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۱۷ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۶۷۰۷ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۹۹۵۱۷۱
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۹ 20 September 2021

تاکنون 30 میلیون و 302 هزار و 983 دوز اول و 14 میلیون و 120 هزار و 965 دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به 44 میلیون و 120 هزار و 965 دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق یک میلیون و 51 هزار و 678 دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد.

 

به گزارش  تابناک سمنان  بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، 17 هزار و 397 بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، 2593 مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و 442 هزار و 232 تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، 344 تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۱۷ هزار و 526 تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۴ میلیون و 792 هزار و 117 تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین 6707 تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون 31 میلیون و 113 هزار و 929 آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۵۷ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۳۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۳۶ شهر در وضعیت زرد و ۱۷ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۵ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۵ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۳ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار