سال تحصیلی جدید با برگزاری جشن شکوفه ها برای دانش آموزان کلاس اولی استان سمنان آغاز شد.
کد خبر: ۹۹۶۰۸۹
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶ 23 September 2021
 
به گزارش تابناک سمنان  ۱۲هزار و ۸۱۳ کلاس اولی امروز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای آشنایی با معلم و دیدن فضای آموزشی به مدرسه رفتند و سال تحصیلی جدید را با برگزاری جشن شکوفه ها آغاز کردند .
شمار واجدان شرایط رفتن به مراکز پیش دبستانی استان سمنان هم ۷ هزار نفر است که از این تعداد هزار و ۶۹۲ نفر ثبت نام کرده اند.

محمد دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: برای مقاطع اول و دوم ابتدایی که درگاه ورود به دنیای تعلیم و تربیت است، برنامه‌های ویژه در نظر گرفته شده است و این دانش‌آموزان هر هفته یک روز برای آشنایی با معلم، هم‌کلاسی‌ها و فضای آموزشی باید در مدرسه حضور یابند.

محمد دستورانی افزود: سال تحصیلی جدید از روز شنبه برای ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز مدارس کم‌جمعیت (دارای کمتر از ۵۰ دانش‌آموز) در مناطق عشایری و روستایی مانند فولادمحله، برخی مناطق کالپوش، بیارجمند چاشم و معلمان) به صورت حضوری آغاز می‌شود.

دستورانی افزود: دانش‌آموزان پایه نهم به دلیل قرارگرفتن در آستانه انتخاب رشته و تعیین سرنوشت و پایه دوازدهم به دلیل در پیش‌داشتن کنکور نیز در استان سمنان بر اساس نوبت‌بندی در کلاس‌های درس حضور می‌یابند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان تاکید کرد : برنامه وزارت آموزش و پرورش و ستاد ملی مقابله با کرونا ، بازگشایی اقتضایی مدارس با سه روش حضوری، نیمه‌حضوری و مجازی است.

وی گفت: مدارس با تعداد دانش‌آموز کمتر از ۱۵۰ نفر از نیمه دوم آبان به صورت نیمه‌حضوری در قالب سه گروه ۲ در هفته یا ۲ گروه سه در هفته به صورت نیمه حضوری فعالیت می‌کنند.

به گفته دستورانی ،کلاس‌های عملی هنرستان‌ها نیز با تعداد کمتر از ۱۵ نفر به صورت حضوری برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: اینترنت استفاده از شبکه شاد رایگان است و اگر غیر از این بود، افراد می‌توانند از طریق سامانه ۱۹۵ پیگیری کنند.

شعار سال تحصیلی جدید در استان سمنان، «تسهیل فرصت یادگیری با کیفیت درگام دوم انقلاب» است.
شنبه سوم مهر ۱۴۰۰، زنگ «مهر و مقاومت»، «ایثار و شهادت» و «نماز» به صورت همزمان در مدرسه دوره اول متوسطه دخترانه شاهد با حضور استاندار سمنان و جمعی از مقامات استانی نواخته می‌شود.

استان سمنان ١٢۶ هزار دانش آموز در یک هزار و ١٠٠ مدرسه دارد.
 
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:
اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: yjc
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار