لحظات پرالتهاب اخراج و بازگشت شجاع
در حاشیه دیدار ایران مقابل امارات یکی از تاریخی‌ترین اتفاقات به لطف "کمک داور ویدئویی" رقم خورد.
کد خبر: ۹۹۹۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۵ 08 October 2021

به گزارش تابناک سمنان در شرایطی که همه حالت مربوط به اتفاقی علیه ایران در ذهن‌ها در حال مرور و پیش بینی شدن بود، در نهایت تصمیمی غیرقابل انتظار از سوی کریستفر جیمز اعلام شد. 

 

در حالیکه فرار مهاجم اماراتی و تک به تک شدن او با علیرضا بیرانوند باعث شد تا شجاع خلیل زاده مجبور به خطا روی علی مبخوت شد تا داور مسابقه بلافاصله مجبور به اعلام خطا و اخراج شجاع خلیل زاده شوداین در حالی بود که داور برای تصمیم مبنی بر اخراج شجاع خلیل زاده ابتدا مجبور به بازبینی صحنه شد تا نسبت به اعلام خطا بیرون محوطه جریمه یا پنالتی تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

 

این لحظات در حالی شکل گرفت که هر دو تصمیم می‌توانست ضربه نگران کننده‌ای را علیه ایران شکل دهد. اعلام پنالتی ولو بدون اخراج شجاع خلیل زاده، موقعیت مناسبی را نصیب امارات می‌کرد تا در ورزشگاه خانگی خود به بهترین شرایط برای دستیابی به امتیاز قرار گیرد. از سوی دیگر حتی اعلام ضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه، همچنان موقعیت خوبی را نصیب اماراتی‌ها می‌کرد و از سویی دیگر اخراج شجاع خلیل زاده و 10 نفره شدن ایران را در پی داشت.

 

 

 

 

 

بعد از اینکه لحظاتی کوتاه داور از طریق بیسیم خود با کمک داور ویدئویی و نفرات ناظر بر آن مشورت کرد، در نهایت با نمایش کارت قرمز خود به شجاع خلیل زاده، توپ را چسبیده به محوطه جریمه در اختیار بازیکنان امارات قرار داد تا آنها برنامه‌های خود برای این ضربه ایستگاهی مناسب را مرور کنند. مدافع اخراجی تیم ملی نیز غرولند کنان و در شرایطی که نسبت به سازمان دفاعی آشفته ایران در آن لحظات زیر لب اعتراض خود را نشان می‌داد، مسیر رختکن را در پیش گرفت تا ایران در آستانه اتفاقی نگران کننده قرار گیرد. 

 

پیش از اینکه اماراتی‌ها ضربه ایستگاهی خود را به ثمر برسانند، 10 نفره شدن ایران باعث شد تا کادرفنی و دراگان اسکوچیچ تصمیم به تعویض داشته باشند و قصد داشتند با خارج کردن سردار آزمون، سازمان دفاعی ایران را بعد از اخراج شجاع خلیل زاده، سامان دهند. سردار آزمون نیز در منطقه تعویض حاضر شد و از اینکه اخراج شجاع خلیل زاده باعث شده بود فرصت احتمالی گلزنی‌اش را در این بازی از بین برود، ناراحت به نظر می‌رسید.

 

اما ناگهان همه چیز تغییر کرد؛ داور با اشاره به اینکه از اتاق ویدئو چک بحث تازه‌ای مطرح شده، ثانیه‌هایی بعد در توضیح به بازیکنان ایران و امارات اعلام کرد که پیش از فرار مبخوت به سمت دروازه ایران، بازیکن اماراتی در آفساید قرار داشته و این خطا بعد از آن صحنه شکل گرفته و به همین دلیل با گرفتن موقعیت ایستگاهی حریف، از شجاع خلیل زاده نیز خواست تا وارد بازی شود و کار را دنبال کند. 

 

 

 

 

این اتفاقات معادلات بازی را کاملا تغییر داد. خلیل زاده به زمین بازگشت و ایران در رقابتی برابر ادامه بازی را مقابل امارات دنبال کرد و از سوی دیگر دقایقی بعد روی همکاری سردار آزمون و مهدی طارمی، این سردار آزمون بود که با پاس خود باعث شد تا مهاجم ایرانی پورتو، در ترکیب تیم ملی بار دیگر موفق به گلزنی شود. 

 

ویدئو چک؛ اینبار برای تیم ملی ایران برخلاف جام جهانی روسیه، یک موهبت بزرگ محسوب شد و توانستیم در عادلانه‌ترین تصمیم ممکن و جایی که شاید کمتر کسی تصور اتفاقی مثبت برای ایران در صحنه مربوط به اخراج را داشت، در استادیوم حریف شرایط را به سمت بردی دیگر دنبال کنیم. اتفاقی که باعث شد ایران به سومین برد خود در مسیر انتخابی جام جهانی دست یابد و اکنون با صدرنشینی دوباره در گروه خود، در یکی از حساس‌ترین بازی‌ها برابر کره جنوبی قرار خواهد گرفت و باید دید در دیدار بعدی خود نیز در تهران قادر خواهد بود شرایط را به سمت بردی دوباره و تداوم این صدرنشینی دنبال کند یا خیر. فعلا تنها می‌توانیم بگوییم "ممنون وی ای آر" و ممنون آقای کریستفر جیمز بابت تصمیم شجاعانه و عادلانه‌ات.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان

Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ورزش سه

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: