به گزارش تابناک همدان، جواد رشیدی با اعلام این خبر افزود: امسال استان همدان در رابطه با نمونههای کشاورزی دارای ۱۰ نفر برگزیده حائز رتبه اول ملی، ۱۰ نفر رتبه دوم ملی، هشت نفر رتبه سوم ملی و ۶۸ نفر برگزیده استانی و ۲۹۸ نفر برگزیده شهرستانی بوده است.
وی خاطر نشان کرد: در صورتی که شرایط کرونا عادی باشد و ستاد کرونا اجازه دهد برنامه ریزی لازم برای تجلیل از برگزیدگان انجام خواهد شد.
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان ادامه داد: از تعداد برگزیده اول تا سوم ملی تعداد ۶ برگزیده شهرستان نهاوند -۶ برگزیده شهرستان اسد آباد -۴ برگزیده شهرستان همدان-۳ برگزیده شهرستان ملایر -۲ برگزیده شهرستان تویسرکان -۲ برگزیده شهرستان کبودرآهنگ -۲ برگزیده شهرستان بهار-۲ برگزیده شهرستان رزن-و یک برگزیده به شهرستان فامنین اختصاص داشته است.
رشیدی در خصوص ملاک شناسایی و انتخاب برگزیدگان گفت:۱) ایجاد اشتغال-۲) تولید محصول استاندارد و کاهش ضایعات تولید -۳) مشارکت و مساعدت در اجرای فعالیتهای آموزشی و ترویجی بخش کشاورزی-۴) بهره گیری مطلوب از منابع تولید (آب و انرژی) -۵) ارتباط مستمر با کارشناسان بخش تحقیق، ترویج و اجرا -۶) پیشرو در بکار گیری دانش فنی و انتقال یافتههای تحقیقاتی به سایر بهره برداران -۷) دستیابی به تولید کمی و کیفی مطلوب با رعایت نکات فنی تولید بود.
اسامی برگزیدگان رتبه اول ملی از استان همدان به ترتیب عبارتند از:
فاضل عباسی بهره بردار سیستمهای آبیاری موضعی سطحی از اسد آباد –
علی محمد عبدالرحیمی تولید کننده گردو از تویسرکان –
داوود شیخلر تولید کننده سیب درختی از رزن –
قاسم علی خلیلی مجری سایت جامع الگویی تولیدی و ترویجی از فامنین –
محمد رضا قدیمی زارع از همدان اتحادیه تعاون روستایی –
حسن قربانیان مبصر شرکت تعاونی تولیدی روستایی از رزن-
عباسعلی عبدی تولید کننده جو آبی اقلیم سرد از کبودر آهنگ –
سجاد رضایی تولید کننده سبزی و صیفی نشایی از اسد آباد –
سهراب زراعی تولید کننده حبوبات دیم (نخود دیم) اسد آباد –
حاجی قربان کیانی شرکت نمونه خدمات مکانیزاسیون کشاورزی از نهاوند
اسامی برگزیدگان رتبه دوم ملی از استان همدان به ترتیب عبارتند از:
شاهمراد سوری زراعتکار چوب خارج از شمال از نهاوند –
علی اشرف خزایی تولید کننده کلزا اقلیم سرد از نهاوند –
حسن کیانی تولید کننده گندم آبی در اقلیم سرد از نهاوند –
شمس الدین کورانی پرورش گوسفند از نهاوند –
مهدی سهامی اسدی فرد تولید کننده میوههای هسته دار از اسد آباد –
محمد مراد محمدی پور سمنگانی مرتع دار از اسد آباد –
سید عیسی معماری فرد تولید کننده جو دیم اقلیم سرد از شهرستان بهار-
سید منصور مصطفوی تولید کننده حبوبات آبی (لوبیا) از شهرستان بهار –
احمد خلوزینی تولید کننده یونجه اقلیم سرد از شهرستان همدان –
حسین مرادی پرورش دهنده شتر مرغ مولد توام از شهرستان ملایر
اسامی برگزیدگان رتبه سوم ملی از استان همدان به ترتیب عبارتند از:
امین معراجی فر صنایع تبدیلی باغی از شهرستان ملایر –
میثم روستایی تولید کننده انگور آبی از شهرستان ملایر-
مهرداد زمانی فر تولید کننده نشاءگلخانه از شهرستان همدان –
حسین حق نظری شرکت خدمات مشاورهای فنی مهندسی از شهرستان کبودر آهنگ-
علی آقا توکلی بهشاد تولید کننده ذرت دانهای از شهرستان اسد آباد –
نادر ملک محمدی تولید کننده گندم دیم اقلیم سرد از شهرستان همدان –
حاجی قربان کیانی تولید کننده چغندر قند از شهرستان نهاوند –
فاطمه آقا ملایی مشاغل خانگی از شهرستان تویسرکان