استاندار سمنان گفت: بر اساس گزارش‌های اعلام شده با وجود اینکه ما یک استان وسیع و پر تردد بوده و میزان تردد‌ها نسبت به مدت مشابه گذشته حتی بیش از ۲ درصد افزایش داشته، اما کمترین فوتی‌ها را در سطح راه‌های استان داشتیم.
کد خبر: ۱۱۶۰۴۰۱
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۳ 26 March 2024

به گزارش تابناک سمنان، سیدمحمد رضا هاشمی، استاندار سمنان ۶ فروردین ۱۴۰۳ در جلسه شورای اداری استان در محل سالن جلسات یادگار امام (ره) استانداری اظهار کرد: حماسه سیاسی و حضور و افزایش مشارکت مردم استان در انتخابات ششمین دوره خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی یکی از اتفاقات بسیار مبارک و ارزنده سال ۱۴۰۲ بود که از تمامی دست اندرکاران انتخابات تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی افزود: نامگذاری سال جاری با عنوان "جهش تولید با مشارکت مردم" در ادامه توجهات مقام معظم رهبری به مساله اقتصاد طی چندین سال گذشته صورت گرفت که استان سمنان به عنوان یک استان صنعتی یقینا در سال جاری بار مسئولیت ویژه‌ای را در راستای تحقق شعار سال بر دوش می‌کشد.

هاشمی ادامه داد: مردم استان همواره در تمامی زمینه‌ها پای کار بوده و خواهند بود، لذا در جهت تحقق شعار سال و جهش تولید نیز در سال ۱۴۰۳ با مشارکت مطلوب و حداکثری خود، خواهند درخشید.

وی خاطرنشان کرد: کاهش نرخ تورم و پایین‌تر بودن نرخ تورم از میانگین کشوری در استان از دیگر دستاورد‌های محقق شده در سال گذشته بود که انشالله در سال جاری نیز این مهم ادامه دار خواهد بود.

استاندار سمنان بیان کرد: برگزاری هرچه مطلوب‌تر دور دوم سفر ریاست محترم جمهوری به استان یکی از اولویت‌های جدی و اساسی است که از هم اکنون باید در دستور کار تمامی مسئولان و دست‌اندرکاران استان قرار داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: برگزاری مطلوب دومین کنگره بزرگداشت ۳ هزار شهید استان، بحث اجرای هرچه بهتر نهضت ملی مسکن، جهش تولید با مشارکت مردم و مدیریت تنش آبی و تامین آب شرب پایدار از دیگر اولویت‌هایی است که در سال جدید در سطح استان به صورت ویژه آن را دنبال خواهیم کرد.

استاندار سمنان گفت: پیگیری اجرای مصوبات سفر‌های شهرستانی از دیگر مواردی است که باید به صورت جدی در سال جدید دنبال شود، در برخی از شهرستان‌ها این مهم بسیار خوب به پیش رفته که ضرورت دارد در مابقی شهرستان‌ها نیز با جدیت بیشتر تا حصول نتیجه مطلوب و تحقق قول‌های داده شده به مردم، در دستور کار باشد.

هاشمی همچنین عنوان کرد: همانگونه که ریاست محترم جمهور تاکید داشتند، زمان شناسی، نیاز شناسی و استفاده از ظرفیت‌ها در راستای ایجاد اطمینان و ارتقاء امید در بین مردم باید مورد توجه باشد.

استاندار سمنان در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: کار جهادی با نشستن در اتاق و جلسات به پیش نمی‌رود، بلکه حل مسائل و مشکلات مردم نیاز به حضور میدانی و اقدامات عملی است، طبق تاکید ریاست محترم‌جمهوری، مردم داری از اصول ویژه و جدی است که در سال ۱۴۰۳ نیز باید مدنظر همگان قرار داشته باشد.

وی ادامه داد: سلامت اداری از دیگر مباحثی است که دکتر آیت الله رئیسی در اولین جلسه شورای اداری کشور به آن تاکید ویژه داشتند که انشالله در سال جدید نیز به آن توجه ویژه‌ای در سطح استان خواهیم داشت.

استاندار سمنان در پایان گفت: در سایه وحدت و انسجام است که می‌توان کار‌های بسیار ارزشمندی را به ثمر رساند، لذا این مهم مورد توجه خاص مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در سال جاری نیز باشد.

برچسب ها: سمنان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار