مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اعلام هشدار زرد گفت: طی امروز و فردا در ساعات بعد از ظهر رشد ابر و در ارتفاعات و نواحی شمالی احتمال بارش‌های پراکنده باران و در برخی نقاط به ویژه نیمه شرقی، نواحی مرکزی و شمالی استان وزش باد شدید و بسیار شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۹۶۶۴۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹ 26 September 2021
 
 

به گزارش تابناک سمنان ایرج مصطفوی مدیرکل هواشناسی استان سمنان ابراز داشت: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره و نقشه‌های پیش‌یابی، از فردا دمای هوا بین پنج تا هشت درجه کاهش نسبی می‌یابد.

او افزود: در روز‌های دوشنبه تا چهارشنبه جوی نسبتا پایدار گاهی با رشد ابر و در ساعات بعد از ظهر در برخی نقاط به ویژه نواحی شرقی وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود.

مصطفوی گفت: احتمال خسارات ناشی از باد شدید و کاهش دید افقی وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان توصیه کرد: پرهیز از تردد و توقف در زیر درختان خشک و کهنسال و ساختمان‌های درحال ساخت، روشن کردن آتش در مزارع و مراتع و جنگل‌ها، توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و کوهنوردی و صعود به ارتفاعات توصیه می‌شود.

او افزود: سردترین نقطه استان سمنان در پنج روز آینده، رضوان با دمای هوای ۹ درجه سانتی‌گراد و گرمترین نقطه استان، ایوانکی و آرادان با ۳۶ درجه سانتی‌گراد است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: بیشینه و کمینه هوای مرکز استان در پنج روز آینده نیز ۳۵ و ۲۲ درجه سانتی‌گراد است.
 
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:
اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: yjc
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار