رییس اتاق اصناف دامغان گفت: ۸۲ درصد گروه هدف اصناف و کسبه این شهر تاکنون دز اول واکسن کرونا را تزریق کردند و در برابر این بیماری واکسینه شدند.
کد خبر: ۱۰۰۵۷۴۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۴ 31 October 2021
۸۲ درصد گروه هدف اصناف دامغان در برابر کرونا واکسینه شدند
 
 
به گزارش تابناک سمنان  محمدحسن امینیان افزود: طبق آخرین آمار اتاق اصناف، از بین گروه هدف اصناف دامغان تاکنون ۸۲ درصد دُز اول و ۶۲ درصد هر ۲ دز واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و قرار گرفتن دامغان در بین شهر‌های قرمز کشور، از دیروز شنبه نظارت و بازرسی‌ها به منظور اجرای صحیح طرح افزایش یافته است.

امینیان تصریح کرد: با توجه به دستورالعمل کشوری مبنی بر لزوم واکسینه شدن اصناف، تیم مشترک بازرسان اتاق اصناف، بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، کارشناسان مرکز بهداشت و اماکن، از واحد‌های صنفی شهر بازدید کردند و با افرادی که واکسن نزده باشند برابر قانون مقابله می‌کنند.

رییس اتاق اصناف دامغان اظهار داشت: با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، به‌دلیل حفظ سلامت مردم در پیشگیری از بروز موج ششم کرونا، گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار از تاریخ نهم آبان تا اطلاع ثانوی تعطیل و مجاز به فعالیت صنفی نیستند، در غیر اینصورت فعالیت آن‌ها تخلف است و مورد برخورد قانونی توسط مراجع مربوطه قرار می‌گیرند.

در شهر دامغان حدود چهار هزار و ۸۰۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب وجود دارد و حدود ۱۵۰ واحد صنفی فاقد جواز و یا در حال تهیه جواز کسب هستند.

طبق تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی سامانه ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در روز شنبه هشتم آبان ۱۴۰۰ اعلام شد، شهر‌های شاهرود و دامغان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند.
 
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:
اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: