در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۰۴ میلیون و ۸۸۶ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۳ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۳۴۷ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۰۱۲۳۶۶
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۹ 28 November 2021

تاکنون ۵۷ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۴۶ دوز اول و ۴۶ میلیون و ۵۱۰ هزار و ۳۹۵ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۹۶۷ هزار و ۹۳۱ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۰۴ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۳۷۲ دوز واکسن در ایران که ۲۷۷ هزار و ۱۴ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.

به گزارش تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳ هزار و ۷۸۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۶۴۹ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۶ میلیون و ۱۰۸ هزار و ۸۸۲ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۸۰ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۲۹ هزار و ۶۲۹ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۵ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۲۴۸ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۳۳۴۷ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۸ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۶۵۸ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر صفر شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۰۷ شهر در وضعیت زرد و ۲۱۹ شهر در وضعیت آبی قرار دارند. همچنین بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲.۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۸ درصد؛ وضعیتی دقیقا مشابه میانگین جهانی نرخ مرگ این بیماری.پ

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار