مدیرکل بهزیستی استان سمنان:
ایزد پور گفت: دستگاه‌های اجرایی استان طبق قانون تا پایان سال ۱۴۰۰ فرصت دارند تا فضای فیزیکی خود را برای معلولان و سالمندان مناسب سازی کنند.
کد خبر: ۱۰۰۲۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸ 19 October 2021
 
به گزارش تابناک سمنان علیرضا ایزد پور مدیرکل بهزیستی استان سمنان با اشاره به ابلاغ دستورالعمل‌های مناسب سازی معلولان بیان داشت: قانون مناسب سازی که در سال ۹۷ در ۳۴ ماده توسط شورای نگهبان تأیید شد، ابلاغ شده است.

او با بیان اینکه طبق این ابلاغ دستگاه‌های اجرایی تا پایان سال ۱۴۰۰ در سراسر استان فرصت دارند تا مناسب سازی را صورت دهند، افزود: اجرای قانون مناسب سازی به صورت جدی در دستور کار دولت قرار گرفته است.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه اجرایی شدن قانون جامع حمایت از معلولان می‌تواند در کیفیت بخشی به زندگی این قشر مؤثر باشد، بیان داشت: ۱۳ هزار و ۲۲۷ نفر معلول در استان شناسایی شده که ۱۲ درصدشان در زمینه بینایی مشکل دارند و در نتیجه نیاز است تا هم برای افراد دارای ویلچر و عصای سفید اقدامات عاجل صورت گیرد.

فرماندار شاهرود نیز در این نشست با بیان اینکه مناسب سازی بحث عمومی است که نه تنها برای معلولان بلکه کل جامعه به خصوص سالمندان را نیز در بر می‌گیرد در نتیجه دستگاه‌های اجرایی به آن توجه بیشتری داشته باشند، گفت: مناسب سازی فضا‌های شهری عزم همگانی دستگاه‌های اجرایی و خدماتی و… را می‌طلبد.

ابوطالب جلالی با بیان اینکه با توجه به رشد نرخ سالمندی، این موضوع اقدامات مؤثر در زمینه مناسب سازی مهم‌تر می‌شود، تاکید کرد: کارگروه کمیته مناسب سازی می‌بایست با برنامه‌ریزی‌های میان مدت و بلندمدت، شناختی دقیق از موضوعات، مشکلات و نیاز‌های معلولین کسب کرده و در جهت بروز رسانی خدمات آنان اقدامات پویاتر و موثرتری انجام دهد.
 
 
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:
اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: yjc
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار