اجرای آزمایشی طرح سرشماری صنعت چاپ در سمنان

مدیرکل امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اجرای طرح آزمایشی سرشماری صنعت چاپ از استان سمنان، گفت: اجرای رسمی این طرح ملی از اول مرداد در سراسر کشور آغاز می‌شود.
کد خبر: ۱۱۷۰۶۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۷ 10 June 2024

به گزارش تابناک سمنان، علی‌اکبر ابراهیمی امروز (۲۱ خرداد ماه) در حاشیه آیین آغاز اجرای این طرح در سمنان، اظهار کرد: با توجه به شناختی که از استان سمنان در این زمینه وجود داشت، این استان انتخاب شده است و مدت اجرای طرح آزمایشی سرشماری صنعت چاپ به مدت چهار روز در استان سمنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: در این طرح اطلاعات، موضوعات و شاخص‌های مختلفی مانند نیروی انسانی شاغل، اقتصاد و ناوگان صنعت چاپ و دانش فنی و تخصص افراد شاغل در این صنعت و میزان مواد اولیه مصرفی سالانه در این صنعت است، جمع‌آوری خواهد شد.

ابراهیمی با بیان اینکه در استان سمنان ۱۸ نفر نیروی انسانی طرح ملی سرشماری صنعت چاپ را برگزار می‌کنند، گفت: به تناسب تعدد واحدهای چاپی در استان‌های مختلف از نیروهای انسانی مورد نیاز استفاده خواهد شد و در این زمینه توان و ظرفیت استان‌های مختلف به‌کارگیری خواهد شد و برای استان سمنان نیز از نیروهای استان‌های قزوین، قم، گلستان و تهران نیز بهره‌مند شده‌ایم.

مدیرکل امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به به‌کارگیری اهالی و فعالان صنعت چاپ در این طرح، بیان کرد: مدت زمان اجرای طرح سراسری چهار ماه خواهد بود.

وی یادآوری کرد: حدود ۱۲ هزار واحد چاپی شامل پیش از چاپ، چاپ و عملیات تکمیلی چاپ با ۱۲۰ هزار نفر نیروی انسانی در صنعت چاپ کشور فعالیت دارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار