دومین رصد شب های کویر در سمنان برگزار می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان از برگزاری دومین برنامه عمومی نجوم در زمینه رصد آسمان شب در سمنان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۱۹۶۲
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۵ 19 June 2024

به گزارش تابناک سمنان، مرتضی مزینانی، ۳۰ خردادماه از برگزاری دومین برنامه عمومی نجوم در سال جاری شامل رصد آسمان شب، سیاره‌ها و ستارگان در مرکز استان سمنان خبر داد و اظهار کرد: رصد عمومی آسمان شب، سیاره‌ها و ستارگان به همت مرکز نجوم کانون پرورش فکری استان سمنان چهارشنبه‌شب، ۳۰ خردادماه ۱۴۰۳ از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه در شهرک «آوست» سمنان در ابتدای خیابان پیامبر اعظم (ص) این شهر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت عموم کودکان و نوجوانان استان سمنان به همراه خانواده‌هایشان در این برنامه آزاد است، از هیأت مدیره شهرک آوست سمنان برای هماهنگی برگزاری این رویداد علمی و سرگرمی قدردانی کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان افزود: تقویت فعالیت‌های حوزه علم و فناوری یکی از برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان است که امسال به‌طور جدی در مراکز مختلف فرهنگی و هنری این کانون در سراسر استان سمنان پیگیری می‌شود.

مزینانی با اشاره به علاقه‌مندی کودکان و نوجوانان استان سمنان به فعالیت‌های حوزه نجوم، به برگزاری موفقیت‌آمیز نخستین رصد عمومی آسمان شب، سیاره‌ها و ستارگان در سمنان با مشارکت بیش از ۳۵۰ نفر از علاقه‌مندان اشاره کرد و افزود: حوزه نجوم از بخش‌های پرطرفدار و موردعلاقه کودکان و نوجوانان است و در سال جاری، پیش‌بینی برگزاری بیش از ۱۵۰ برنامه عمومی نجوم در استان سمنان انجام شده است.

وی گفت: این برنامه‌ها در مراکز ۲۱ گانه فرهنگی و هنری ثابت و سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان در سراسر این استان برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان ادامه داد: کارشناسان مرکز نجوم کانون پرورش فکری در این برنامه‌ها به ارائه آخرین نکات علمی در حوزه نجوم، ستارگان، سیاره‌ها، ماه و رصد عمومی آسمان خواهند پرداخت.

مزینانی از عموم مردم دعوت کرد تا در برنامه‌های رصد عمومی نجوم که در این استان برگزار می‌شود، حضور یابند و از فعالیت‌های علمی کارشناسان و برنامه‌های سرگرمی جانبی آن بهره‌مند شوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار