برداشت ۳۵ نوع ماده معدنی از معادن استان سمنان

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از بهره برداری از ۳۵ نوع ماده معدنی در این استان خبر داد و گفت: از بیش از ۷۰ ماده معدنی ۴۲ نوع آن در طبیعت این استان وجود دارد.
کد خبر: ۱۱۷۳۲۸۳
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۴ 28 June 2024

به گزارش تابناک سمنان، یادگار احمدی ۸ تیرماه به مناسبت دهه تولید و تجارت در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان سمنان در مصلی حضرت امیرالمونین (ع) و در جمع نمازگزاران این شهرستان اظهار کرد: استان سمنان در بسیاری از مواد معدنی حائز رتبه‌های اول و دوم در کشور است.

وی با بیان اینکه در استان سمنان با توجه به توسعه‌های صنعتی انجام گرفته، نیازمند افزایش بهره‌وری در صنایع هستیم ادامه داد: در استان صنعتی و معدنی سمنان با توجه به توسعه‌های صنعتی انجام شده باید به دنبال افزایش تولید و ظرفیت در صنایع باشیم و صنایع موجود را بهره‌ور کنیم.

وی تصریح کرد: استان سمنان پائین‌ترین نرخ بیکاری در کشور را دارد و مشکل بیکاری با وجود صنایع در استان حل شده است و صنایع استان به دنبال دانش بنیان شدن و همکاری با دانشگاهیان و تحصیل کردگان هستند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به کمبود آب در استان گفت: خداوند منابع بسیار غنی دیگری را در استان قرار داده که از آنها می‌توان رزق و روزی مردم را تامین کرد.

احمدی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار خوب استان سمنان اظهار کرد: از ۷۰ نوع ماده معدنی شناخته شده در کشور ، ۴۲ نوع آن در این استان موجود می باشد و برای ۳۵ نوع آن پروانه بهره‌برداری صادر شده است.

مدیرکل صمت استان سمنان افزود: در سه سال گذشته فعالیت دولت سیزدهم تلاش کردیم در معادن استان بهره‌وری را افزایش دهیم و با راه اندازی واحدهای فرآوری مواد معدنی و تولید محصولات صنعتی و معدنی صادراتی از خام فروشی معادن جلوگیری کردیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت های صنفی و تجاری صورت گرفته در استان تصریح کرد: در بخش تامین و توزیع کالاهای اساسی در استان مشکل و کمبودی نداریم و استان سمنان تامین کننده بسیاری از کالاهای اساسی مورد نیاز در کشور نیز می باشد.

احمدی در پایان سخنان خود، دهه تولید و تجارت، روز اصناف و روز ملی صنعت و معدن را به همه صنعتگران، معدنکاران، بازرگانان و تجار، اصناف و همه تلاشگران عرصه تولید و تجارت استان تبریک گفت و از عموم مردم خواست در انتخابات امروز مشارکت حداکثری داشته باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار