حضور پرشور و حماسه‌ شاهرودی‌ها پای صندوق‌های رأی

امروز، شاهد حضوری پرشور و حماسه‌ای بزرگ پای صندوق‌های رأی بود. مردم ولایتمدار شاهرود نیز همگام با مردم سراسر کشور پای صندوق‌ها رأی حاضر شدند.
کد خبر: ۱۱۷۳۳۲۵
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۰ 28 June 2024

به گزارش تابناک سمنان، چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری رأس ساعت 8 صبح امروز هشتم تیرماه در حالی برگزار شد که به دلیل شهادت رئیس‌جمهور شهید، سید ابراهیم رئیسی هنوز ایرانیان داغدار این غم بزرگ‌اند.

امروز از ساعات ابتدایی آغاز به کار چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، شعبه اخذ رأی مسجد و حسینیه مدرسه قلعه میزبان زنان و مردان، جوانان شاهرودی است.

مردم شاهرود بار دیگر آمده‌اند تا ثابت کنند پای نظام ایستاده‌اند و مانند روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی و 8 سال دفاع مقدس، در هر شرایطی و با وجود هر دغدغه‌ای و با چالش‌های فراوان به‌ویژه در حوزه معیشت و اقتصاد همچنان پای کشور و آرمان‌های انقلاب اسلامی مانده‌اند.

روحانی 75 ساله شاهرودی در گفت‌وگو با تسنیم پس از انداختن رأی خود در صندوق، گفت: خوشبختانه حضور مردم چشمگیر است. با وجود تعطیلی اما جای سوزن انداختن نیست. حضور در انتخابات، تکلیف، حق و وظیفه است و ما با شرکت در انتخابات، سرنوشت خود را برای چهار سال آینده تعیین خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه شرکت مردم در انتخابات، نظام اسلامی را با آبرو و اقتدار مواجه می‌سازد، ابراز داشت: با تبعیت از دستور مقام معظم رهبری، در انتخابات شرکت کردیم. با توجه به تبلیغات گسترده، از مردم دعوت می‌کنم که هرچه زودتر به این صف عظیم بپیوندند و تکلیف خود را انجام دهند.

این شهروند افزود: از دولت آینده نیز انتظار داریم که راه شهید رئیسی را ادامه دهند و پروژه‌ها و طرح‌های تکمیل‌نشده دولت را اجرا کنند. انتظار داریم دولت مردمی، خدمتگزار و خستگی‌ناپذیر انتخاب شود و شب و روز را نشناسد و از امامین انقلاب اطاعت داشته باشد.

همه باهم در انتخابات پرشور برای سربلندی ایران اسلامی

یک مرد حدوداً 55 ساله نیز بیان داشت: امروز آمده‌ایم تا بگوییم هنوز هستیم و سرباز هستیم و بندهای پوتین خود را محکم می‌بندیم تا در برابر دشمنان ایران، بایستیم. امروز ایران، درخت تنومندی است که نیاز به آبیاری دارد.

وی در ادامه بیان داشت: امروز برای حفظ امنیت کشور آمده‌ام و انتظار داریم که هرکسی که پیروز این رقابت می‌شود، با وجدان بیدار کار کند. کوتاهی‌هایی در برخی حوزه‌ها شده است و انتظار می‌رود که رسیدگی بیشتری شود و می‌گویم همه باهم در انتخاباتی پرشور برای سربلندی ایران اسلامی.

پیر زنی که روی ویلچر نشسته، یکی دیگر از شهروندان شاهرودی است که پس از انداختن رأی در صندوق عنوان کرد: امروز، مردم برای گرامیداشت خدمات دولت آیت‌الله رئیسی و همراهانش حضور پیداکرده‌اند. مشارکت مردم، دفاعی ویژه از رهبری و شهدای کشور از ابتدای انقلاب تا امروز است.

وی با اشاره به مطالبات خود از دولت چهاردهم افزود: مهم‌ترین و اصلی‌ترین مطالبه ما از دولت در حوزه اقتصاد است که شامل مهار تورم و توجه به معیشت و سفره مردم است. همچنین ایجاد اشتغال برای جوانان به‌منظور جلوگیری از ایجاد مشکلات و آسیب‌های اجتماعی از دغدغه‌های امروز مردم ایران است.

جوان رأی اولی شاغل نیز اظهار داشت: خوشبختانه تب انتخابات ریاست جمهوری در شاهرود واقعاً بالا است و خوشحالم که مردم ایران به‌ویژه مردم انقلابی و همیشه در صحنه شاهرود تا این اندازه به سرنوشت خود و ایران عزیز اهمیت می‌دهند.

وی ادامه داد: واقعاً باید به داشتن چنین مردمانی افتخار کرد و به خود ببالیم که مردمان ما تا این حد، آن‌هم با وجود کارشکنی دشمنان برای نیامدن مردم به‌پای صندوق‌های رأی، احساس مسئولیت کرده و موجبات ناامیدی دشمنان ایران اسلامی را فراهم کردند.

این شهروند شاهرودی اضافه کرد: خود من با توجه به اینکه اولین بار است که رأی می‌دهم و در تب‌وتاب افتادم که هر طور شده باید سریع‌تر رأی بدهم، از برادرم خواستم که هر چه سریع‌تر من را برساند تا در این فریضه الهی شرکت کنم. بی‌شک با توجه به حضور پرشوری که از مردم شاهدیم، انتخابات ریاست جمهوری به کوری چشم دشمنان ایران اسلامی به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد.

برای ادامه یافتن راه شهید خدمت آمده‌ام

یک خانم 50 ساله عنوان کرد: انتظار دارم دولت جدید بتواند راه آیت‌الله رئیسی را ادامه دهد و خدمتگزار مردم باشد.

وی افزود: سال‌های سال است مشکلات در ایران پایدار بوده و است. چه می‌توان گفت؟ مردم با بدترین شرایط ساخته‌اند. ا گر دولت شهید رئیسی ادامه داشت این مشکلات شاید حل می‌شد. از ساعت چهار صبح امروز تردید داشتم که حضور پیدا کنم، اما برای ادامه یافتن راه شهید خدمت آمده‌ام.

جوانی 40 ساله شهروند دیگر شاهرودی است که بیان داشت: مردم ایران مثل همیشه برای ادای وظیفه ملی و حق خود سنگ تمام گذاشتند. همان‌طور که شهید رئیسی به مردم خدمت کرد برای جبران این خدمت امروز در انتخابات شرکت می‌کنیم.

وی ادامه داد: از دولت چهاردهم انتظار داریم که به فکر محرومان باشد و خدمت‌رسانی کند. از رئیس‌جمهور آینده انتظار داریم که پشت میز ننشیند و فقط اسم رئیس‌جمهور را با خود حمل نکند بلکه واقعاً مشکلات و چالش‌های مردم را بشناسند و از نزدیک ببیند.

این شهروند شاهرودی در ادامه اعلام داشت: همان‌طور که ما حضور و شرکت در انتخابات و رأی دادن را وظیفه می‌دانیم، متقابلاً انتظار داریم که رئیس‌جمهور نیز به فکر مردم باشد و برنامه‌ای جامع برای حل مشکلات داشته باشد.

یک عکاس و خبرنگار 30 ساله نیز پای صندوق رأی، گفت: به‌عنوان یک عکاس و خبرنگار، احساس تکلیف می‌کنم که در بزنگاه‌ها و برهه‌های حساس و در مسائل سیاسی و اجتماعی مشارکت داشته باشم. اگر مردم در صحنه حضور نداشته باشند، مشکلات کشور نیز حل نخواهند شد.

وی ادامه داد: دولت و نظام به همراهی و مشارکت مردم نیاز دارد؛ مردم شاهرود نیز طی سالیان گذشته ثابت کردند که در برهه‌های حساس و برای حل مشکلات و چالش‌ها همراه و در کنار نظام و دولت‌ها هستند.

این شهروند شاهرودی گفت: برخی از هم‌وطنان به دلیل مشکلات اقتصادی نارضایتی‌هایی دارند که کاملاً به‌حق است اما مردم می‌آیند و ثابت می‌کنند همچنان پای آرمان‌ها هستند. بسیاری از نارضایتی‌ها به دلیل مشکلات اقتصادی است و هرکسی که در این ماراتن پیروز شود، باید قدر این مردم را بداند و اقتصاد را اولویت اصلی خود قرار دهد.

امیدآفرینی و توجه به اشتغال جوانان

دختری 20 ساله نیز اعلام داشت: متأسفانه باوجوداین مشکلات و از سویی تبلیغات رسانه‌های خارج از کشور، قشر جوان و به‌ویژه دانشجویان، به فکر مهاجرت هستند. باید برای این جوانان کاری کرد. شاید مهم‌ترین کار در وهله اول، امیدآفرینی و توجه به اشتغال آنان باشد. در پایان از رئیس‌جمهور می‌خواهم وضعیت اشتغال و اقتصاد در کشور را سامان دهد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار